Tmavá malá kuchyň do bytu
Logo Oresi

Kuchyň pro muže samotáře. Od Oresi

28. 3. 2018

I malá kuchyň může být funkční a hezká. Dokazuje to nejnovější proměna bydlení z pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá FTV Prima. Kombinuje šedé tóny s jemným dekorem dřeva.

Jiří v roce 1989 utrpěl úraz hlavy a ani následná operace mozku mu už zdraví nevrátila. Bez matčiny pomoci by svůj život jen těžko zvládal. Jde o další příběh chlapa, který v životě neměl moc štěstí. Udělal spoustu chyb, za které ale zaplatil. Nyní žije sám, je nemocný a nešťastný a jeho byt je pro něj „celou“. Jeho byt je totiž spíš místo k přežívání.

Kuchyň je stará a rozpadá se, koupelna je v dezolátním stavu, stejně tak dveře a nábytek. Maminka by si pro Jiřího přála garsonku zrekonstruovat, ale jako důchodkyně v letech na to nemá ani fyzické síly, ani finance. Nadějí je proměna v JSSS. Nastartuje Jiřímu nový životní styl?

Moderní kuchyň od i rekonstrukce koupelny, kde bude pračka, mu mají pomoci od závislosti na mamince. Designéry Kamilu Douděrovou a Františka Kobližku při obhlídce okamžitě napadlo propojit chodbu s kuchyní, kuchyň zvětšit a otočit vstup do koupelny z chodby. A zařídit obývák na den i noc.

Když realizační tým zasáhl do stěn, všecko se jim drolilo pod rukama. Designéři se proto rozhodli pro kompletní demolici jádra a výstavbu nových obvodových stěn, což rekonstrukci velmi zdrželo, ale zároveň to pomohlo při změně dispozice. Z vybydleného bytu se stala moderní a funkční garsonka pro intelektuála. Odstíny šedé a hnědé na nábytku a podlaze designéři kombinovali s velkými plochami v dekoru dřeva. Ten se objevil v podobě borovice na podlaze a také na stěnách obložených překližkou, která vyniká krásnou kresbou dřeva a dodává interiéru klid.

Kuchyň pro chlapa

Samotný muž nepotřebuje příliš mnoho nádobí, a tak je i malá kuchyň dostatečná, co se úložných prostor týká. Je vybavena vším, co je k vaření potřeba. Spodní skříňky ukrývají chladničku, zajímavě je tu zakomponovaná trouba, menší varná deska. Horní skříňky jsou z části otevřené. Pracovní deska s přesahem v dekoru beton tvoří místo ke stolování. Kuchyňský nábytek vybrali designéři z nové řady a sáhli po odolném, vysoce lesklém akrylu v barvě cappuccino, který nabízí kuchyně .

V této proměně designéři opět předvedli, že skříňkami z kuchyňského programu lze zařídit i obývací pokoj, což dá bytu jednotný styl. Zájemce o novou kuchyň bude jistě zajímat, kolik stálo vybavení kuchyně. Sestava nábytku v provedení akryl vyšla na pouhých 29 870 korun.