Inspirace kuchyně v industriálním stylu
Logo Oresi

Kuchyň od Oresi na míru: Industriální styl

4. 3. 2019

Martin žil spokojeným životem, pracoval, sportoval a nic ho netrápilo. Dokonce si koupil byt v paneláku z 90.let. Do něj potřebuje hlavně kuchyň. mu pomůže splnit sen.

Před lety Martin vydělával dost peněz, pracoval jako steward, a tak si na byt vzal hypotéku. Najednou ale přišly velké zdravotní problémy. Život se mu s pomocí lékařů a maminky podařilo vybojovat, ale pracovat naplno už nemůže a hypotéku splácí z invalidního důchodu. A tak o šanci na nové bydlení pro Martina v pořadu „Jak se staví sen“ poprosila jeho maminka Věra.

Martin zařizoval místnosti i za pár korun. Jak říká, co bylo ve slevě, to tady najdete.

Martin zařizoval místnosti i za pár korun. Jak říká, co bylo ve slevě, to tady najdete.

Hodnocení designérů

„Proměna to byla náročná, ale musíme přiznat, že se nám ji líbilo dělat pro kluka, který je v podobném věku, jako jsme my, protože jsme se do něj tak nějak přirozeně uměli vcítit. Vkusem nám seděl i styl, který se líbí Martinovi,“ říká Jan Bek.

Martina Pištěláková a Jan Bek

Martina Pištěláková a Jan Bek

Designéři věděli, že jim pomůže, když se vybourá nenosná příčka mezi kuchyní a obývákem, protože se do velkého prostoru následně lépe umístí moderní a plně funkční kuchyň od Oresi z řady a propojí se s obývacím pokojem. Tento zásah také umožnil vytvořit jen jeden vstup do velkého pokoje, a dal vzniknout pohodlnému zádveří, které předtím bylo stísněné.

Půdorys a vizualizace kuchyně Velvet Star a MAGIQ

Půdorys a vizualizace kuchyně Velvet Star a MAGIQ

„Největším problémem v náročné rekonstrukci byl čas, hodně jsme se zdrželi, protože si sousedé stěžovali na hluk a nemohli jsme pracovat v noci. A tak jsme kvůli náročné přestavbě nebyli schopni položit podlahu dříve než čtvrtý den, což byl zároveň stejný den, kdy se měly montovat kuchyň a další nábytek,“ vypráví Martina Pištěláková. Podlaháři tak mohli začít s pokládkou až čtvrtý den ráno, a teprve po jejím částečném položení v místě budoucí kuchyně mohli montéři z Oresi nainstalovat velkou kuchyňskou linku, vyrobenou místnosti na míru.

Sestava Velvet Star a MAGIQ

Kuchyňský nábytek z linie a MAGIQ od Oresi nebyl použit pouze v kuchyňské sestavě, ale také na ostrůvku, jídelním stole a z horních skříněk vznikla rovněž televizní stěna. To je důkazem, že z kuchyní Oresi vždy vznikne jedinečná a originální kuchyň, navržená podle přání budoucího majitele a každému prostoru na míru.

„Šedobílá kombinace patří k aktuálním módním trendům, efektní je i kontrast šedého supermatného povrchu Velvet Star a vysokého lesku akrylu povrchu , “říká Dušan Všelicha a dodává: „Každý z těchto povrchů svým majitelům nabízí kromě designu další benefity. U povrchu supermat je to například úprava anti-finger print proti otiskům prstů. U akrylu zase zákazníci ocení, že se mírou lesku vyrovná mnohem dražším lakovaným povrchům, ale je odolnější vůči vlivům UV záření a v porovnání s lakovaným povrchem je méně náchylný k poškrábání.“ Pokud se chcete podívat, jak dokonalý bílý lesk vám model MAGIQ ve srovnání s jinými materiály přinese, otevřete si toto .

Dělící stěna na ostrůvku a knihovna z roxorové betonářské tyčoviny, šedá a bílá barva, dekor betonu, dřeva a kůže vtiskly interiéru industriální styl.

Dělící stěna na ostrůvku a knihovna z roxorové betonářské tyčoviny, šedá a bílá barva, dekor betonu, dřeva a kůže vtiskly interiéru industriální styl.

Jak dát kuchyni industriální styl

Martinovi se líbí industriální styl, proto designéři na část podlah a stěn použili stěrku a nad kuchyňský ostrůvek a na stěny v bytě zavěsili roxorové konstrukce a police. Styl dotvořily doplňky a dekorace, dřevěná podlaha, kožené sedačky u stolu a vhodné osvětlení.

Kolik to stálo?

Nás zajímá především vybavení kuchyně. Takže velká kuchyňská sestava, jídelní stůl a skříňky v televizní stěně vyšly na 85 362 korun, za veškeré spotřebiče zaplatili 75 218 a roxorová konstrukce s dřevěnými poličkami nad ostrůvek a na knihovnu byla pořízena za 45 000 korun.
Foto: FTV Prima a Oresi