Inspirace tmavá kuchyň se zrcadlem
Logo Oresi

Kuchyň od Oresi do největší proměny

23. 5. 2019

Také do závěrečného dílu proměn v pořadu „Jak se staví sen“ věnovala kuchyň Velvet Star v šedém supermatu společnost .

Důchodkyně Vlaďka již mnoho let bydlí v polorozpadlé chatě bez vody v trampské osadě u Berounky. Bez pomoci pořadu „Jak se staví sen“ by jí stavení asi brzy spadlo na hlavu. Vlaďka téměř nikam nechodí, protože kvůli nemocné noze ujde jen velmi malou vzdálenost. Její svět tvoří pár lidí z okolí.

Přitom tomu kdysi bylo jinak. Vlaďka žila s maminkou a s dcerou v malé obci nedaleko Slaného. Bydleli v budově bývalého mlýna, který se jí pro maminku podařilo získat v restituci zpět, spolu s polnostmi a rybníkem. Maminka na tom ale nebyla moc dobře zdravotně a Vlaďka se o ni starala. Nakonec ale maminka přepsala dům na vnučku, a ta potom Vlaďce tak znepříjemňovala život, že ta raději ze mlýna odešla a za dědictví po otci si koupila chatu a s důchodem 9000 korun přežívá v osadě.

Na pozemku ale není voda, ani kanalizace. Na umývání tedy používá dešťovou vodu, záchod má suchý. Vodu na vaření si nosí z obecního vodovodu. Sprcha a toaleta patří k nedostižným Vlaďčiným přáním. Stejně jako zateplení chaty. A pak by ještě chtěla poličku na věci pro vyšívání, které je jejím koníčkem.

Co na to designéři?

Pochopili, že musí začít od základu. A to doslova. Chatu zbourají a postaví nový domek. Poprvé za osmnáct sérií pořadu promění úplně všechno! Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný říkají: „Byla to proměna všech proměn. Je to zatím nejrozsáhlejší, největší, nejtěžší a nejbláznivější akce v pořadu Jak se staví sen, v mnoha ohledech pro nás nová a přelomová.“

Nápad vypořádat se s domkem takto radikálně, tzn. zbourat a postavit nový, se nerodil okamžitě. Napřed designéři chtěli jít cestou oprav, ale pak postupně zjišťovali, že to nemá smysl. Zrodila se myšlenka požádat o delší čas na práci a postavit nový domek. Montovaný domek přivezli na vyklizený pozemek, designéři jej stihli zařídit a dokonce se proměnila i zahrada.

Domeček je zcela moderní, a to nejen jeho plášť, ale i interiér. Všechno vychází z tradičního použití dřeva na stavbu domů v této oblasti i při použití dřevěných obkladů uvnitř domu. Designéři vytvořili moderní bydlení s prvky skandinávského stylu. Základem je kombinace antracitové barvy, použité zejména na kovových konstrukcích, a jmenované jemné březové překližky.

Kuchyň od Oresi Andrea s Markem vybrali z řady by Andrea Capovilla. Je v módním hedvábně šedém supermatu od kterého se odvíjí i její název . Ani tady se designéři nevzdali své oblíbené černé barvy. Kolik kuchyň stála? Kuchyňská sestava do niky kolem okna vyšla na 44 548 korun a za spotřebiče do ní designéři utratili 42 970 Kč.