Bílá kuchyně do interiéru bytu na míru
Logo Oresi

Kuchyň Narviqa rozzářila prostor i oči majitelky

19. 1. 2022

V pondělí uvedla televize Prima první premiérový díl pořadu Jak se staví sen extra. Kuchyně Oresi jsou opět partnerem tohoto populárního pořadu. Podívejte se, jak v proměně doslova zazářila kuchyň Narviqa.

Jak již víte, Oresi je hrdým partnerem pořadu Jak se staví sen již více než deset let. Tento dlouho trvající zájem televize Prima a produkčního týmu pořadu tak je jak oceněním kvality a přitažlivosti našich kuchyní, tak velké profesionality všech našich pracovníků, kteří se na produkci pořadu podílejí. „Je to především Jan Sladký, o kterém šéfproducent pořadu říká, že bez něj se to nedá dělat. A hned po něm je náš realizační tým, který často v časově i prostorově složitých situacích předává televizi kuchyně v opravdu špičkovém stavu. A za to našim kolegům náleží velké poděkování,“ říká za marketing Oresi Dušan Všelicha.

Původní kuchyň na první pohled působí zachovale, ve skutečnosti již dosluhovala.

Původní kuchyň na první pohled působí zachovale, ve skutečnosti již dosluhovala.

Pohnuté osudy

Rodinám, které byly do pořadu vybrány a u nichž se proměny realizovaly, život pořádně naložil. Nejinak tomu bylo i u paní Marty. Když po složitých životních peripetiích našla životního partnera a manžela, pustili se do rekonstrukce domu. Během pandemie ale Marta přišla během krátké doby o milovaného muže i tatínka a zůstala v rozestavěném domě sama, zlomená a bez prostředků na dokončení rozdělané práce. Na to se nemohl dívat její bratr Vojta a přihlásil ji do pořadu Jak se staví sen. Byla vybrána a designérky Hana Šmejkalová a Jaroslava Hájková nakonec v domě proměnily pět místností, včetně podkroví a výměny plynového kotle. Celý pořad můžete shlédnout zde. My se zaměříme na kuchyň, která také byla Martiným snem.

V novém řešení má linka tvar písmene L a na protilehlé straně je doplněna blokem skříněk, podstavnou pračkou a pracovním místem.

V novém řešení má linka tvar písmene L a na protilehlé straně je doplněna blokem skříněk, podstavnou pračkou a pracovním místem.

Designérky splnily sen o nové kuchyni

„Paní Marta si přála i novou kuchyň, a to se nám jevilo jako celkem snadno realizovatelné. Když jsme procházely přízemí, na první pohled jsme si říkaly, že by stačilo ho ‚trochu učesat‘ a dát celému interiéru jednotný koncept,“ vysvětluje Hana Šmejkalová.

V pracovní desce skvěle vyniká velký bílý dřez s okapovou plochou a odpovídající baterií od značky Franke. Bílá je i digestoř od Gorenje.

V pracovní desce skvěle vyniká velký bílý dřez s okapovou plochou a odpovídající baterií od značky Franke. Bílá je i digestoř od Gorenje.

Proto přízemí volně navazuje na styl, který mu dala Marta zahájením renovace vlastními silami. „Nejen z nedostatku času, ale také z respektu k ekologii a ekonomii jsme se rozhodly zachovat stávající podlahy, tedy keramickou dlažbu a lamináty a také interiérové dveře, které byly nedávno vyměněné. Vycházely jsme z daného barevného ladění a použily jsme snad všechny tóny béžové, krémové, hnědé i šedé s velkým akcentem na zemité ladění interiéru,“ doplňuje Jaroslava Hájková. Prostor prosvětluje bílá výmalba i bílé koberce a samozřejmě bílá kuchyň, která tady doslova září.

Zvítězila bílá Narviqa

V našem studiu na pražském Smíchově designérky nejprve zaujal model Big Picture z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla s rámovými dvířky v dekoru Borovice Provence, ale při studiu vzorníku objevily v katalogu Dolti novou kuchyň Narviqa, jež má jemnější strukturu ve vzoru Borovice norská. A měly jasno. Doplní ji pracovní deskou v dekoru Dub True Nature, která má dekor synchronizovaný se strukturou dřeva.

Bílé skříňky modelu Narviqa na šedé výmalbě doslova září.

Bílé skříňky modelu Narviqa na šedé výmalbě doslova září.

„Atraktivní, a dá se snad dokonce říci i apartní, dekor modelu Narviqa s 3D reliéfem je inspirován povrchem dřeva vyběleného mořským větrem. Tato kuchyně ve skandinávském stylu z novinkové kolekce značky Dolti je dokladem naší péče o aktuálnost vzhledu i v základní kategorii kuchyní, které jsou cenově dostupné prakticky každému,“ upozorňuje Dušan Všelicha z marketingu Oresi.

Pohled z kuchyně do otevřeného přízemí, kde se kromě jiného nachází i jídelní stůl.

Pohled z kuchyně do otevřeného přízemí, kde se kromě jiného nachází i jídelní stůl.

Narviqa v daném prostoru s béžovou dlažbou a šedou stěrkou na stěně doslova zazářila také díky bílým korpusům White. Vše doladila matná madla typu C 1416-160 a již zmíněná dubová pracovní deska. Police mají vzor z deskoviny v dekoru Bílá Dreamy. Jako kontrast posloužily detaily v černé barvě a spousta zeleně, která každému interiéru dodá ten správný šmrnc. Tato kuchyň vás okouzlí svým vzhledem, ale hlavně svou přátelskou cenou. Za nábytek designérky zaplatily 64 363 korun, spotřebiče Gorenje stály 66 138 korun.

Inspirujte se a na další ukázky z proměny kuchyně se podívejte níže: