Malá kuchyně s obývacím pokojem a jídelním stolem
Logo Oresi

Kuchyň do obytného prostoru: V Oresi si vždy poradí

12. 2. 2020

V sedmém dílu seriálu Mise nový domov, který vysílala televize Nova, vznikl při rekonstrukci bytu nový obývací pokoj, jehož součástí byla kuchyňská sestava z modelů Free Idea a PIQTORY od Oresi.

Sedmiletého Adámka a devítiletou Petrušku opustila maminka a otec o ně nejeví zájem. Naštěstí mají milující prarodiče, kteří ač se starají o prababičku, nechtěli dopustit, že by vnoučata skončila v dětském domově. Rozhodli se je vychovat sami. Třetí vnouče, dvouletého Martínka už si ale vzít nezvládli. Bydlí u pěstounů a Dočekalovým se po něm stýská. Na jeho výchovu však jim již nezbývali síly ani prostředky, a také jejich bydlení potřebovalo rekonstrukci, na kterou nezbývaly peníze. Opět pomohla Mise.

Kuchyň pro Petrušku, Adámka a jejich prarodiče

Kuchyně je součástí kompaktního obytného prostoru nového obýváku, tedy nesmí zabírat příliš prostoru, ale zároveň je tu potřeba hodně úložného místa. Navíc se sem musí vejít i jídelní stůl. Ing. arch. Petr Kaluža, šéfarchitekt , proto zvolil rohové dispoziční řešení do tvaru písmene „L“. To splňuje veškeré požadavky na ergonomii a funkčnost kuchyňské linky.

Očima architekta

„Samotné používání kuchyně je uzpůsobeno tak, že když člověk stojí před přípravnou plochou mezi dřezem a varnou deskou, tak dosáhne na všechny důležité části,“ upozorňuje Ing. arch Petr Kaluža. Na počátku linky je výsuvné cargo na oleje a kořenky s malou odkladovou plochou, následuje varná deska a trouba, myčka a dřez a řada zásuvek hned po ruce vpravo a na konci je situovaná lednice.

„Tedy dokonalý kuchyňský trojúhelník lednice-dřez-varná deska v kompaktním, ale účelném provedení. Kuchyně je v rohu vytažena až ke stropu pro maximální využití prostoru. Jako druhá vertikála, pro optické vyrovnání prostoru, je použit komín recirkulační digestoře,“ dodává architekt. Protože je kuchyně součástí obýváku, tak v samém rohu vytvořil i otevřený úložný prostor, do polic v dosahu lze dát třeba kuchařky. Do prostoru pod stropem pak přijde sezónní a méně používané nádobí.

Klasické i nadčasové řešení

Kuchyně je navržena v kombinaci dekorů (dekor dub Mara) z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla a šedých skříněk PIQTORY v provedení láva z řady . Oba dekory jsou zároveň moderní i klasické. Tedy klasické z pohledu vzoru světlého dřeva dubu Mara a moderní díky použití matných dekorů a moderního integrovaného madla. „Tato madla jsou speciální v tom, že je můžete mít v různých barvách, a tím je provázat s jinými prvky v kuchyni. V tomto případě architekt vybral černé provedení, aby navázala na černou barvu na spotřebičích a doplňcích,“ vysvětluje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi. V kuchyni je použito obkladové sklo, které dodává místnosti punc luxusu a zároveň jde o dokonalý materiál, hlavně z hlediska odolnosti a úklidu. Hladkou plochu stačí po vaření setřít a po větším znečištění použít „okenu“.

Další ukázky modelů Free Idea a PIQTORY

Tentokrát je sestava z linií Free Idea v dekoru dub Mara, Velvet Star v šedém supermatu s úpravou proti otiskům prstů, tzv. Anti-fingerprint a v barvě Ocean. Vznikla tak originální moderní kuchyně s vynikajícími užitnými vlastnostmi povrchů.

Dvířka s integrovanými madly mají v horní části vyfrézovanou niku, která umožňuje vyměnit podle přání a potřeb zákazníka ve výřezu madla barevný panel. Pro Oresi je vyrábí italská společnost Arko. Tato možnost posouvá každou kuchyňskou sestavu k jedinečnému originálu.

V této kombinaci dvou kuchyní, modelů PIQTORY a MAJESTIQ, se lávou inspirovaný dezén setkává s majestátním vzorem navarské borovice a tvoří v každém interiéru obraz nabitý energií.

 „Unikátní dvířka od italské společnosti Arko poskytují možnost osobního přizpůsobení dekoru madel. Tak například u linie Free Idea je to dekor dřeva vybrané kuchyně nebo další dva, v antracitové barvě a s metalickým vzhledem. Pokud si tedy zákazník zakoupí další z vybraných provedení, podle nálady si je doma sám snadno vymění a jedna kuchyň se v krátkém čase převlékne do nového hávu,“ říká Dušan Všelicha.

„Unikátní dvířka od italské společnosti Arko poskytují možnost osobního přizpůsobení dekoru madel. Tak například u linie Free Idea je to dekor dřeva vybrané kuchyně nebo další dva, v antracitové barvě a s metalickým vzhledem. Pokud si tedy zákazník zakoupí další z vybraných provedení, podle nálady si je doma sám snadno vymění a jedna kuchyň se v krátkém čase převlékne do nového hávu,“ říká Dušan Všelicha.