Tmavá kuchyně do domu s barem
Logo Oresi

Kovové prvky

9. 4. 2019

Kovové prvky se v kuchyních neobjevují pouze v podobě spotřebičů, dřezů a madel. Ale jako imitace také na povrchu dvířek.

Prosazují se rovněž na podnoží nábytku, nohách stolů, v případě industriálního stylu i na rámech horních skříněk, na stínidlech lamp a podobně.

Pozornost okamžitě upoutají na spotřebičích a dřezech. Ty ale nemusejí být pouze z nerezu. Objevují se v provedení zlata, mosazi, mědi, ale také železa. Samozřejmě, že obvykle jde o povrchovou úpravu, většinou v kartáčované podobě, která zaujme svou strukturou.

Je libovou ocelovou kuchyň?

Jak jsme zmínili výše, výjimkou nejsou ani kuchyňská dvířka. V Oresi nabízíme třeba kuchyň Steel Art z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla s dekorem Art dekor corten. Rezavý strukturální povrch, který věrně imituje korozi odolnou ocel s charakteristickou a esteticky působivou rezavou patinou.

Bronz i mosaz

Do našich kuchyní opět vstoupily různé odstíny hnědé. Současní designéři ale hledají nové cesty, jak udělat z hnědé barvu módního světa. Co třeba přidat trochu bronzu? V kombinaci se světlým pískem je představujeme na sestavě kuchyní Savana a Kaava z prémiové třídy Livanza.

K dalším „kovovým“ kuchyním náleží třeba vzhled kartáčované mosazi na kuchyni Singapur od značky Bauformat. Ta je podle aktuálních trendů kombinovaná s černým matným lakem kuchyně Berlin. Uplatní se v netradičně vybaveném interiéru zařízeném v moderním i maximalistickém stylu.

Kralují maty

Ve světě kuchyní se právě prosazují matné kuchyně. Pokud možno v provedení supermat s úpravou proti otiskům prstů. Samozřejmě, že nemohou chybět ani v portfóliu kuchyní Oresi. Černé kuchyně asi nenajde odvahu doma použít každý zákazník. Ale zkuste je v kombinaci s matnou bílou a doplňte je třeba zlatými madly dvířek, nebo zlatým dřezem s baterií.

Kombinaci bílé a černé vnesla do světové módy slavná francouzská návrhářka Coco Chanel už před více než sto lety. Tak proč to nevyzkoušet v bydlení? Nad hedvábnými maty kuchyně Areka z prémiové třídy Livanza se tají dech a zlaté akcenty jí dodávají punc luxusu. Foto: Oresi, Alveus, Schock, IKEA, Franke