Bílá designová kuchyně Oresi
Logo Oresi

Jaké kuchyně mají klienti Oresi? Oblíbili si bílý nábytek

26. 2. 2016

Milý čtenáři. Do soutěže MISS Oresi 2015 jste kromě fotografií z našich kuchyňských studií poslali také spoustu snímků z vašich vlastních domácností. Jedním z cílů této soutěže bylo zamyšlení nad možnostmi současného bydlení. Rozhodli jsme se proto některé majitele kuchyní Oresi požádat o spolupráci, zajímavá řešení nafotit a v průběhu roku je spolu s dalšími kuchyněmi našich zákazníků postupně představit na webových stránkách. A začneme zajímavě řešenou bílou kuchyní paní Lucie.

Bílá kuchyně ve vysokém lesku

Paní Lucie s manželem Eduardem si do nového domu pořídili kuchyň u Oresi . „Když jsme hledali výrobce kuchyní, kamarád architekt nám poradil společnost Oresi, která nabízí kuchyně ve všech cenových třídách. Dali jsme na jeho doporučení, seznámili jsme se s nabídkou na internetu a zajeli se podívat do studia, abychom viděli, jak nábytek vypadá ve skutečnosti,“ říká Lucie, která si přála lakovanou bílou kuchyň ve vysokém lesku.

Protože manželé vsadili na design a na kvalitu, vybrali si do kuchyně nábytek z naší prémiové třídy. Zvolili kuchyň od špičkové německé značky Bauformat. Ta se produkcí kuchyní zabývá déle než sto let a patří k předním evropským výrobcům.

„Vybrali jsme si nábytek a spolu s architektem jsme navrhli jeho rozmístění podle svých potřeb. Odborníci z Oresi nám poradili s výběrem vhodných spotřebičů, doladili jsme koncepci a na základě všech našich požadavků pro nás vytvořili několik 3D návrhů. Ještě musím podotknout, že nám ve studiu poradili vybraný bílý nábytek z linie Manhattan kombinovat se skříňkami Bastia v nugátové barvě. S tím jsem původně nepočítala, ale musím uznat, že výsledek je elegantní a kuchyň nepůsobí fádně.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Království chutí a vůní

Prostor pro kuchyň má rozměr 2 750 x 2 950 mm. Skříňky jsou (až na vstup) nainstalovány po celém obvodu místa, které je v interiéru kuchyni vyhrazeno. Lucie s Eduardem si do kuchyně vymysleli také netradičně pojatou zvýšenou varnou desku.

„Máme malého chlapečka, který je velmi zvídavý a začíná prozkoumávat každý kout našeho bytu. Abychom se vyvarovali toho, že bude sahat na sporák, zvolili jsme pro vaření z bezpečnostních důvodů vyvýšené místo. S manželem jsme oba vyšší postavy, tak nám toto řešení nedělá žádné problémy,“ říká Lucie a předvádí nám místo pro vaření, které v kuchyni tvoří zajímavý designový prvek.

V kuchyni je dostatek úložných prostor na nádobí i na potraviny, protože skřínky jsou pro tyto účely vybaveny speciálním výsuvným systémem. Lucie si do kuchyně vybrala velkou chladničku. Mrazák, který nepotřebuje mít neustále po ruce, je umístěn v technickém zázemí domu.

V bílé mám tě rád…

Zpívá Waldemar Matuška v jedné starší a velmi oblíbené písničce. A v bílé barvě je vyvedeno i další kuchyňské vybavení, včetně digestoře a varné desky od značky Franke, skleněného obkladového panelu, dřezu a pracovní desky z umělého kamene Avonite. Bílý je také jídelní stůl a židle, které si majitelé přivezli z minulého bytu. Zbývá ještě zařídit část jídelny a obýváku. A protože jde o velký otevřený prostor, plánují do něj pořídit nábytek ve stejném stylu.