Jak se staví sen
Logo Oresi

Jak Oresi plní sny. Podívejte se na tři proměny

19. 6. 2017

Prvního května měl premiéru první díl nové série pořadu „Jak se staví sen“ Extra. Také v letošním roce je výběr účastníků proměn zaměřen na lidi, s nimiž se osud příliš nemazlil. V Oresi jsme rádi, že jsme jim jejich sny o lepším bydlení, v našem případě o moderní kuchyni, pomohli splnit. Pojďme se alespoň letmo podívat, jaké kuchyně Oresi do prvních tří dílů proměn na instalovala.

První kuchyň, kterou Oresi do pořadu dodalo, vznikla originální kombinací skříněk NORDIQ, EPIQA, VIQING a MYSTIQ, které si designéři Kamila Douděrová s Františkem Kobližkou vybrali ze střední třídy Dolti. Původní kuchyň byla malá, v rustikálním stylu a se vzhledem hnědého dřeva. Dávno nevyhovovala prostorem, ani technicky, protože si majitelé bytu jeho rekonstrukci nechávali až na důchod. K tomu ale nedošlo, protože paní Marcele náhle zemřel manžel.

Z nesnází jí pomohl pořad „Jak se staví sen“. Aby získali více pracovních ploch i místa k ukládání, rozhodli se designéři změnit dispozice kuchyňské linky. Navrhli ji do „elka“ a další vysoké skříňky s chladničkou, pečící a mikrovlnnou troubou postavili do jídelní části kuchyně. Vzhledem je opět dřevěná, ale v moderním pojetí.

Je to zajímavá, funkční, moderní a útulná kuchyň. Kromě dostatku místa na vaření se sem vejde i pohodlné stolování. A co víc. Nábytek do této poměrně velké kuchyně vyšel na skvělých 47 986 korun. Na konec dobrá rada: nebojte se kombinovat. Nejen barvy, ale třeba i struktury povrchů kuchyňských skříněk. Výsledek bude elegantní a originální. To se dočtete níže.

Oresi splnilo další sen. Slzy radosti tekly proudem
Tato proměna je velkým překvapením pro paní Ivanu, maminku dvou dospělých dcer Petry a Ivany. Ty se rozhodly, že maminku bez jejího vědomí přihlásí do pořadu Jak se staví sen, protože by jí rády dopřály novou kuchyň. Samy na takovou rekonstrukci nemají peníze, a tak zkusily štěstí. To jim přálo.

Proměny se ujali Andrea Hylmarová a Marek Povolný a překvapení se nakonec dočkali všichni zúčastnění. Designéři totiž do proměny kromě kuchyně, kterou dodala společnost Oresi, zahrnuli ještě obývák, chodbu a zádveří. Celý koncept proměny se odvíjel od maminčiny záliby ve starých kameninových hrnečcích, dřevě a rustikálním stylu. Designéři se „odpíchli“ právě od kameniny.

V kuchyni ze střední třídy Dolti opět popustili uzdu fantazii a ukázali, jak dobře se kombinuje nábytek z několika linií kuchyní.Oblíbená bílá barva na skříňkách z linie MUSIQ se tu potkala s nejmódnějším šedým odstínem, lávou inspirovaným dezénem PIQTORY a jemným dřevodekorem v šedavém odstínu z linie NORDIQ.

Protože v domě je dostatek místa, jídelní stůl, který překážel u vchodu do kuchyně, designéři přesunuli do obýváku. Kuchyňská linka s pracovním ostrůvkem, s vysokou skříní na potraviny a vestavěnou chladničku s mrazničkou vyšla na 67 842 Kč. To svědčí o tom, že o hezké a funkční kuchyni nemusíte jen snít.

Proměna kuchyně v chatce z minulého století
Třetí proměna letošního roku byla skutečně výjimečná. Probíhala totiž v chatce ze sedmdesátých let minulého století. Trvale v ní žije paní Vendula s partnerem Jardou a vychovává tu svou pětiletou vnučku Markétku, kterou má řízením osudu v pěstounské péči.

Chata je v neutěšeném stavu a designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová se rozhodly proměnit ji kompletně od přízemí pod střechu a změnou dispozic jednotlivých místností z ní udělat plnohodnotné bydlení. Společnost Oresi se postarala o složitou proměnu rozpadající se kuchyně.

Designérky sem původně naplánovaly kuchyňskou linku koncipovanou do tvaru písmene L. Vybraly vanilkovou kuchyň ROMANTIQA s povrchem z folie ze střední třídy Dolti. Paní Vendula totiž už měla chatařského vzezření interiéru se směsí různých dekorů dřeva plné zuby. Dvířka nových kuchyňských skříněk mají jemné frézování, kuchyň se dobře hodí k venkovskému stylu, který umocňuje jemný obklad se vzorem v patchworku. Přitom je vybavena moderními výkonnými spotřebiči.

Když započala instalace kuchyně, zjistilo se, že kvůli nosné konstrukci, utajené za dřevěným obkladem, nemohou montéři kuchyň postavit do plánovaného „elka“, ale musí ji uspořádat jako dvouřadou. A potřebují tudíž okamžitě změnit počet a typ skříněk.

Zuzana zavolala do Oresi a s panem Janem Sladkým problém okamžitě vyřešila. Největší z proměn tohoto pořadu se také díky pohotové reakci Oresi zvládla ve vymezeném čase. A víte, na kolik korun vyšel nábytek do dvouřadé kuchyně ROMANTIQA včetně vysokých skříní na potraviny, vestavěnou mikrovlnku a lednici s mrazákem? Na neuvěřitelných 36 980 Kč! Což je skvělá zpráva pro všechny, kdo uvažují o nákupu kuchyně ve střední třídě, ale obávají se vysokých nákladů.