Malá kuchyně do bytu propojená s obývacím pokojem
Logo Oresi

Jak dostat velkou kuchyň do malého bytu? Inspirace od Oresi

21. 3. 2022

Jak nafouknout malý byt a umístit do něj velkou kuchyň, přestože jste část jejího prostoru postoupili dětskému pokoji? Inspiraci najdete v nové proměně z pořadu Jak se staví sen zde. Kuchyň je jako vždy od Oresi, partnera pořadu.

Maličké 2kk po rodičích v paneláku připomínalo spíš skladiště. Vejít se do něj musí majitelka Eva a tři malé holčičky. Proměna měla z obýváku s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, na kterém Eva přespává a z pokojíčku pro holčičky kde jsou uskladněna i kola, udělat funkční a příjemný domov pro jeho obyvatelky

Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný se rozhodli zvětšit na úkor kuchyně prostor pro děti a s velkou kuchyňskou sestavou přejít z původně určeného místa na celou stěnu obýváku. Vizualizace nové kuchyně v Oresi vytvořil Jan Sladký, který s produkcí pořadu v TV Prima aktivně spolupracuje.

Elegantní tmavá kuchyň je navržena z nových modelů z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Zájemcům o naše kuchyně připomínáme, že návrhy ve 3D jsou u Oresi samozřejmě zdarma.

Hlavní část kuchyně, koncipovaná do tvaru písmene „U,“ je sestavena z modelů Steel Art – Art dekor Struktur a Dub Padana opalovaný z linie Wood Hit. Nabízí spoustu prostoru. Všimněte si, jak je zde vyřešena pracovní deska, která přechází v parapet pod oknem. V této části je na stěně zavěšený radiátor. Proudění teplého vzduchu do místnosti zajišťují průduchy v pracovní desce.

Kuchyň přes americkou lednici a sestavu skříní se spotřebiči přechází do obývacího pokoje. Za zmínku stojí další chytré řešení. Osvětlení LED pásky, které jsou umístěny jak pod horními skříňkami, tak v jejich horní části, kde osvětlují strop a odražené světlo dodává prostoru příjemnou atmosféru.

Pracovní deska volně pokračuje z kuchyně do obývacího pokoje přes pracovní místo majitelky a vytváří zde také parapety, zalomené pod rohové okno. Potěšující není jen další inspirace pro a naše čtenáře a diváky pořadu, ale především přívětivá cena velké kuchyně.

„Tato elegantní, moderní, funkční a na míru řešená kuchyň se spoustou nábytku a komplexně pojatých parapetů vyšla na 78 747 korun. Spotřebiče stály 116 530 korun. Z toho plyne, že kvalitní a designově zajímavá kuchyň nemusí být pouze snem těch, kdo o nové kuchyni uvažují, protože kuchyně Oresi ve všech třídách vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, jedničky na trhu v prodeji kuchyní,“ upozorňuje Dušan Všelicha, specialista na kuchyně Oresi.