Světlá rohová kuchyň do bytu
Logo Oresi

Inspirace pro nový začátek: Kuchyň v hvězdném třpytu achát

13. 3. 2020

Tentokrát se proměna bytu z pořadu JSSSS, který každé pondělí vysílá televize Prima, odehrávala v činžovním domě. Do zrekonstruovaného bytu Oresi dodala kuchyň Glam Face v hvězdném třpytu achát, kombinovanou s dvířky MAGIQ v arktické bílé ve vysokém lesku. Inspirujte se, jak vytvořit originální kuchyň snů!

Lucie si přála proměnu bytu pro svoji maminku Moniku. Kvůli úzkostem, které má, je její maminka vězněm ve svém bytě a téměř nevychází. Život neměla nikdy lehký ani paní Věra, ani její dcera Lucie. Jako matka samoživitelka jí sama pomoci nezvládne, a proto mamku tajně přihlásila do pořadu Jak se staví sen. A vyšlo to. Celou epizodu najdete .

Byt i kuchyně v katastrofálním stavu

Lucie si pro maminku přála hlavně kuchyň, protože linka již nedrží pohromadě, padá i obložení stropu, pak také novou chodbu a koupelnu. V dezolátním a nevyhovujícím stavu jsou také rozvody elektriky, která je pro novou kuchyň tolik důležitá. Místnosti neprošly rekonstrukcí více než 26 let, co zde rodina bydlí. Sen o kuchyni splnila jako vždy společnost .

Co na to designéři

Kamila Douděrová a František Kobližka hodnotí celou situaci s nadhledem: „Proměna byla totální, doslova vydupaná ze země. Tady jsme cítili opravdové vítězství nad hmotou. První intuitivní nápad byl daný tím, co nebylo možno z bytu odstranit, a to byly trubky od topení, které byly vedeny v úrovni těsně nade dveřmi. Ty se vlastně staly určitou měděnou linkou celé proměny. Tím byla víceméně dána barevná škála, jaké barvy a materiály zkombinovat. Museli jsme také zohlednit praktické věci, otevřít a provzdušnit předsíň, vytvořit větší kuchyni a najít místo pro společné stolování a setkávání rodiny.“.

Největším problémem byl byt sám o sobě. Drobné opravy byly poslepovány lepicí páskou a všechno drželo pohromadě silou vůle. Těch překážek bylo opravdu hodně. Nejvíce dala designérům zabrat elektroinstalace, která byla v zoufalém stavu. Téměř vše bylo napojeno pomocí prodlužováků na jedinou funkční zásuvku na chodbě! A pak také podlahy. Ty bylo potřeba výškově sjednotit.

„Museli jsme veškeré malby oškrabat na jádro, znovu vyštukovat a vymalovat. Ze stropů jsme strhali dekorativní kazety. Stropy se však loupaly a musely se přestěrkovat. Pro komplet novou elektroinstalaci bylo třeba vysekat desítky metrů nových drážek a natahat přes sto metrů kabelů,“ vypočítává nástrahy František Kobližka.

Moderní kuchyně v obýváku

Proměna je pojatá moderně, a díky přiznaným kovovým trubkám od topení má industriální nádech. „Je vlastně jedinečně originální, i když to bylo kouzlo nechtěného, které nám pomohlo formulovat směr, styl, a jak proměnu uchopit. Mědi jsme se drželi a rádi s ní pracovali. Kombinovali jsme barvu na trubkách s barvou na textiliích, skle, keramice, kuchyňských dvířkách, svítidlech, dekoracích. Pro doplnění a dotvoření jsme použili bílé a světlé odstíny, jemný dřevodekor podlahy, šedou sedačku a dveře, lávové závěsy s onyxovou kresbou v šedobéžových variacích,“ říká Kamila Douděrová.

 

Glam Face a MAGIQ od Oresi

Aby byla kuchyň funkční, krásná a vzdušná, realizační tým zboural příčku mezi původním obývacím pokojem a kuchyní. Tím byt získal nový centrální prostor pro většinu společných rodinných aktivit. Kuchyň, ve které je radost vařit, je sestavena z modelu v dekoru Hvězdný třpyt achát a s povrchem ve vysokém lesku Arctic. Korpusy jsou v provedení Lava a White. Zaujme i pracovní deska v dekoru Patina Natural a měděná madla Kubista Braun.

Nábytek do velké kuchyně s ostrůvkem z řady by Andrea Capovilla vyšla na 84 680 Kč, za spotřebiče designéři utratili 60 740 Kč. I v této epizodě designéři přinesli důkaz toho, že novou kuchyň si u Oresi může pořídit skutečně každý. „V Oresi nás velmi těší, že jsme Lucii a Monice mohli udělat radost právě kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila „Známku kvality 2019,“ doplňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.