Gratulujeme Anetě Blechové ke krásnému umístění
Logo Oresi

Gratulujeme Anetě Blechové ke krásnému umístění

2. 6. 2021

Dnes vám přinášíme zprávu z trochu jiného soudku, není o kuchyních, ale patří také k novinkám z Oresi. Po dohodě s jednatelem Jiřím Šimkem jsme se rozhodli finančně podpořit cestu Anety Blechové, dcery našeho kolegy Zdeňka Blechy, na Mistrovství světa v gymnastickém aerobiku v Baku v Azerbajdžánu.

Anetka se v sobotu 17. 4. 2021 na nominačním závodě v Praze, pořádaným Českou gymnastickou federací, umístila druhá. Tím si vybojovala účast na Mistrovství světa v gymnastickém aerobiku, které se konalo v Baku, hlavním městě Azerbajdžánu. Mistrovství světa probíhalo od 17. 5 do 23. 5, kdy soutěžily věkové skupiny AG1 (12-14 let) a AG2 (15-17 let). V týdnu od 24.5 do 30.5 pak přišly na řadu senioři 18+. Anetce je 12 let a závodila ve věkové skupině AG1.

Anetka před stadionem v Baku.

Anetka před stadionem v Baku.

Anetka se Mistrovství světa v gymnastickém aerobiku zúčastnila poprvé, proto je její umístění v druhé desítce závodníků skvělým úspěchem, i proto, že konkurence z celého světa byla obrovská. Naše sportovkyně je plná dojmů a zážitků, a také získala obrovskou zkušenost, která ji na sportovní cestě posouvá opět o krůček dál. Gratulujeme a držíme palce i do budoucna.

Něco málo o Anetce

Anetka je od svých čtyř let členkou sportovního klubu Corridoor, který trénuje v Praze a v Českém Brodě. Jde o sportovní oddíl gymnastického aerobiku, který je registrován pod Českou gymnastickou federací. Své první závody absolvovala již ve svých pěti letech na soutěži Mistry s Mistry. Tento soubor závodů II. výkonnostní třídy se koná každý rok po celé České republice. Anetka závodí se sestavou jako jednotlivec, ale předvedla se také ve dvojici a do Baku měly připravenou ještě sestavu s trojicí, a také závodí s velkým týmem, kde je závodníků deset až dvanáct.

Už v pěti letech si Aneta šla za svým…

Už v pěti letech si Aneta šla za svým…

Je to časově náročná dřina

Maminka Anetky, paní Petra, nám prozradila, že dcera má 3x týdně tréninky ve svém rodném městě Český Brod a 1-2 x v týdnu jezdí na tréninky do Prahy. To je časově velmi náročné, ale Aneta je od roku 2018 zařazena do sportovního střediska pro talentovou mládež, která sdružuje mladé sportovce v gymnastickém aerobiku, kteří se připravují na státní reprezentaci České republiky pod ČGF. „Od tohoto roku se jako jednotlivec účastní soutěží I. výkonnostní třídy.

Jsou to především závody Pohár federací pořádaných Českou gymnastickou federací v České republice a na Slovensku,“ vypráví Petra Blechová. V loňském roce se ve svých dvanácti letech zúčastnila prvních větších závodů v německém Eisenbergu, kde se ve své kategorii 12-14 let umístila na krásném 3. místě.

„Anetka nevynechá žádné soustředění ani mimořádný trénink o víkendu. Stojí jí to velké úsilí a spoustu času. Ale protože je gymnastický aerobik její velkou vášní, ráda mu obětuje veškerý svůj volný čas. I když ji to kolikrát stojí víkend u kamarádky, výlet s rodinou nebo se školou. Pravidelné tréninky ji naopak naučily velké zodpovědnosti, píli a samostatnosti,“ vypočítává maminka.