Malá černá kuchyně v moderním provedením do bytu
Logo Oresi

Elegantní velká kuchyň od Oresi pro dva Vašky

25. 3. 2020

Oresi věnovalo Václavovi a jeho sedmiletému synovi z proměny v pořadu JSSS, který vysílá televize Prima, velkou kuchyň v černobílé kombinaci z modelů Velvet Star v černém supermatu z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla a Artiqa v bílém hedvábném lesku z řady Dolti. Václavovi, žijícímu v pronajatém družstevním bytě spolu se svým sedmiletým synem Vašíkem, to velmi pomůže.

Maminka od nich odešla před čtyřmi lety a od té doby je na Vašíka táta sám. Potkalo je ale ještě něco horšího. Při běžné lékařské prohlídce v pěti letech, zjistili Vašíkovi nevyléčitelnou genetickou vadu, svalovou dystrofii. Nemoc zatím nastupuje pomalu, ale může náhle propuknout v celé své síle a otec by byl rád, kdyby Vašíkovi v bytě zajistil pohodlí, a především časem i možnost pohybu na vozíčku. Sám však na to nemá finance. A tak pořad Jak se staví sen, partneři a sponzoři opět pomáhají. Celý příběh a proměnu .

Akce „kulový blesk“ a proměna

Václav potřebuje pro syna proměnu bytu na bezbariérový, je na tom ale velmi špatně finančně, a protože žije v pronájmu v družstevním bytě, nemůže dostat ani příspěvek na bydlení. Designéři proto museli nejprve najít náhradní byt, kde by to bylo možné.

Pomohla Iva Kubelková. Našla majitelku bytu, která proměnu umožnila a slíbila, že pokud se budou řádně chovat, nechá v něm nové nájemníky bydlet za běžné nájemné třeba 20–30 let a nebude chtít žádnou kauci ani nájmy dopředu.

Hodnocení designérů

„Od začátku jsme věděli, že budeme pracovat se stylem interiéru vhodným pro panelákové byty. A také bylo jasné, že nebude lehké vymyslet dispozici kuchyně tak, abychom ji co nejvíce rozšířili a do bytu dostali, mimo jiné, také jídelní stůl, u kterého by se oba Vaškové pohodlně najedli,“ říká Martina Pištěláková.

Nakonec vymysleli trošku atypické řešení kuchyňské linky od , do které se jim podařilo dostat dokonce i pračku a sušičku, myčku, troubu a zmíněný jídelní stůl. Díky pračce a sušičce v kuchyni jsme nemuseli až tak bojovat s místem v koupelně. Styl nového interiéru je moderní, vhodný do bytu v panelovém domě, s použitím kontrastních barev černé a bílé, doplněné šedou a přírodními prvky dubového dřeva.

Černobílá kuchyně

Návrh kuchyňské linky ve dvou barvách vznikl z důvodů částečného umístění linky „ve výklenku“ a následného pokračování skříněk do prostoru obývacího pokoje. Tmavé skříňky jsou z modelu v černém supermatu z řady by Andrea Capovilla. Dvířka v bílém hedvábném lesku patří modelu , který pochází z řady z řady . Zvolenými barvami tak designéři jasně vymezili, kde je prostor kuchyně a kde již začíná obývací pokoj.

 

Cena za kuchyň

Za celou velkou kuchyňskou sestavu o rozměru 2196 x 4096 mm koncipovanou do tvaru písmene „L“ se skříněmi vysokými až do stropu, navíc rozšířenou o navazující jídelní stůl, by běžný zákazník zaplatil 48 765 korun. Z toho je vidět, že novou elegantní a moderní kuchyň si dnes u Oresi může pořídit skutečně každý. Oběma novým majitelům pak jistě zvýšilo radost i to, že partneři pořadu JSSS jim kuchyň vybavili skutečně luxusními spotřebiči v celkové hodnotě 75 829 korun.

BONUS NAVÍC: Nová služba

I když jsou v současné době prodejny a kuchyňská studia v celé zemi uzavřená, kuchyň si přesto můžete pořídit. A to z pohodlí domova. Společnost Oresi jako první v Čechách připravila pro klienty novinku. Speciální službou je navrhování kuchyně on-line v živém kontaktu se zákazníkem formou videorozhovoru. „Akci jsme spustili v úterý 17. března a již proběhlo první setkání našeho návrháře se zákazníkem bez hrozby infekce,“ vysvětluje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi. Více se dozvíte . Službu si pak můžete objednat přímo .