Elegantní rohová kuchyně do bytu
Logo Oresi

Elegantní kuchyně pro paní Janu

9. 5. 2019

Jana si přála novou kuchyň pro svou těžce nemocnou maminku. Bydlí v panelákovém bytě, který má dispozičně nevyhovující kuchyň. Její dcera chtěla mamince pomoci alespoň s kuchyní a úpravou bytu, s níž si v rodině ale nevěděli rady. A tak ji přihlásila do pořadu Jak se staví sen. Ten pomohla splnit společnost .

Byt v paneláku si majitelé pořídili před třiadvaceti lety. Měli s ním velké plány, ale nakonec kvůli situaci v rodině během té doby zvládli spíše jen drobné úpravy v podobě tapet a nových skříněk. Protože Jana těžce onemocněla, nebyl na větší rekonstrukci čas, ani finance. V bytě tak zůstalo původní průchozí jádro s nepříliš vhodnou dispozicí kuchyně.

Proměnu rodina získala a ujali se jí designéři Martina Pištěláková a Jan Bek. Stál před nimi náročný úkol. Navrhnout novou kuchyň, a aby se dala zrealizovat, bylo potřeba vybourat staré jádro, zrušit šatnu a dát nové dispozice i chodbě.

Co na to designéři

„Nejvíce nám vadil průchod kuchyní, přes kterou jste se teprve dostávali do zadního pokoje a koupelny. Nemohlo být příjemné v kuchyni vařit, a zároveň pořád někomu uhýbat, když se chtěl dostat do koupelny,“ vysvětlují tvůrci proměny.

A tak rozbourali téměř polovinu bytu, a znovu postavili k šachtě přiléhající stěny. Což byl také velký zásah do elektro a vodoinstalace. Protože nebyl čas na zdění, pomohl sádrokarton. Tato proměna kladla velké nároky na realizační tým.

Nová kuchyně od Oresi

Kromě nové chodby a koupelny přišla ke slovu i kuchyně. A právě tato místnost získala ucelené dispoziční řešení, díky tomu i větší pracovní plochu. Designéři si ji vybrali z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Dolní skříňky mají matná kazetová dvířka z linie a horní dvířka jsou ve akrylová ve vysokém lesku v barvě cappuccino z linie .

Kolik to stálo

Velká sestava kuchyňského nábytku, řešená do tvaru písmene „L“ vyšla na 53 608 korun a za všechny spotřebiče designéři utratili 78 724 korun. Akrylovou kuchyň MAGIQ si můžete pořídit i v bílé barvě arctic. „Moderní kuchyně z akrylu ve vysokém lesku zaujme tím, že akryl se mírou lesku vyrovná dražším lakovaným povrchům. Ve srovnání s nimi je odolnější vůči vlivům UV záření a je méně náchylný k poškrábání. Akryl je do kuchyně ideální pro svou snadnou údržbu,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Pokud si vyberete barvu arctic, tak u bílé kuchyně je předností, že bílé hrany jsou na dvířka a zásuvky lepeny speciálně vyvinutým bílým lepidlem, které zajistí jemný, přirozený přechod mezi materiálem desky a hranou. Ten není opticky přerušený tenkou, ale přece jen viditelnou tmavší linkou, jako u běžných lepidel. Díky použití tohoto lepidla tak hrana k desce dokonale přilne v technologickém, a rovněž v estetickém úhlu pohledu.