Elegantní kuchyně s jídelním stolem
Logo Oresi

Elegantní kombinace kuchyní Musa a Savana

1. 5. 2016

Paní Michaela se s patnáctiletým synem Josefem a desetiletou dcerou Terezou přestěhovala do nového rodinného domku. Do kuchyně, která se nachází v přízemí domku a je spojena s obývacím pokojem, si vybrala nábytek u Oresi.

„Kuchyně Oresi mi doporučil kamarád. Navštívila jsem studio s prodejnou v Březí u Říčan. Vybrala jsem si tam nábytek z prémiové třídy Livanza, kombinaci skříněk ve vysokém lesku v grafitově hnědé barvě z linie Musa se skříňkami z linie Savana, jež jsou v pískové barvě v hedvábném matu. Sama jsem si s její dispozicí nevěděla rady, protože prostorem, ve kterém je kuchyň situována, vede schodiště do patra. Bylo potřeba poradit si s místem pod šikminou, které se nedá plně využít,“ vysvětluje paní Michaela.

„Ze starého bydliště jsme si s sebou přivezli tři kočky a ročního psa. V novém domě máme francouzská okna, nikde klasiku s parapetem, kde kočky dříve dostávaly krmení. Muselo se najít místo, kde kočky budou jíst, aby jim krmení pokaždé nespořádal Dusty.

Pan Ludvík Duchek proto navrhl kuchyň do tvaru písmene L, jehož kratší část vede právě pod schodiště. Tam sice není dost prostoru pro běžné využití celé plochy pracovní desky ke kuchyňským činnostem, ale je to jediné místo kam dát kočičí misky, aby byly z pejskova dosahu,“ směje se naše hostitelka.

Ostrůvek nad zlato

„Vůbec jsem neuvažovala o kuchyňském ostrůvku a stále jsem myslela na to, že mezi dřezem a varnou deskou nebudu mít dost volné plochy na přípravu jídla nebo na odkládání věcí. Pan Duchek mne ale přesvědčil, abych si pořídila ostrůvek s místem pro vaření,“ ukazuje nám Michaela vybavení kuchyně, které si teď nemůže vynachválit.

„Naší zákaznici jsem vysvětlil, že je lepší vařit s výhledem do jídelny a do pokoje, než aby byla do prostoru otočena zády. Navíc ostrůvek poskytuje kromě varné desky i prostornou pracovní či odkládací plochu a spoustu úložného místa ve skříňkách pod ní,“ vysvětluje Ludvík Duchek. K ostrůvku navrhl také jídelní stůl, který navazuje na varné centrum. Deska stolu je v provedení lávová břidlice, stejně jako korpus ostrůvku a pracovní deska kuchyně.

Za pozornost stojí také skleněný panel za varnou deskou, který brání tomu, aby případné nečistoty z vaření dopadaly na stůl nebo na podlahu. Sklo je tak nejen praktickým, ale také designovým prvkem. Michaela je také velice spokojena s výbavou v rohové skříňce. Jde o plně výsuvný dvoupatrový typ LeMans od firmy Kesseböhmer, který celý vyjede ven a nabídne uživatelům snadný přístup k celému obsahu skříňky.