Dřevěná rohová kuchyně s tmavou deskou
Logo Oresi

Další splněný sen o venkovské kuchyni. Od Oresi

1. 4. 2021

Při renovaci z pořadu Postav si sen, který vysílá televize Prima, se hlavní místnost v přízemí 150 let starého venkovského domu proměnila k nepoznání. Dominantou obytného pokoje se stala velká kuchyň od Oresi. Podívejte se.

Hlavní aktérkou dalšího dílu pořadu Postav si sen, který realizuje televize Prima, je paní Andrea. Pochází ze Slovenska a do Čech přišla za prací. Tady se seznámila s přítelem Štefanem. Po letech strávených v pronájmech si za uspořené peníze ze stavebního spoření a na úvěr koupili starý dům na venkově.

Vlastními silami se pustili do rekonstrukce. Nečekané těhotenství a následné narození dcery jim sice udělalo radost, ale také změnilo možnost dokončení rekonstrukce, a tak zůstali s miminkem Miou v jediné studené místnosti. Andrea se proto přihlásila do castingu pořadu Postav se sen v naději, že bude vybrána. To se podařilo. Proměnou získala rodina nejen pokoj pro holčičku, kam se vešla i ložnice, ale také obývák a navíc krásnou kuchyň od Oresi.

Potíže se starou stavbou

Proměnu měla na starosti nová dvojice designérek Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová. Jelikož se jedná o objekt starý přes 150 let, navíc umístěný v malé vesnici uprostřed Českého středohoří, chtěly designérky respektovat genius loci místa i dané stavby. A i když bylo očividné, že ze stavebního hlediska bude proměna poměrně náročná a vše se bude muset řešit poměrně komplexně, včetně výměny oken a zateplení stropů, čekalo na ně mnoho dalších úskalí spolu s řešením vytápění a vložkování komína.

Očima designérek

„Protože jde stále o trvalé bydlení pro mladou rodinu a chtěly jsme se vyvarovat venkovské doslovnosti. Sáhly jsme proto po interiéru v odlehčeném venkovském stylu s moderním nádechem. Andrea má velmi ráda živé barvy, čehož jsme při tvorbě konceptu bohatě využily. Jako hlavní paletu jsme použily velmi přírodní a teplé tóny hnědé, béžové a smetanové, materiálově potom dřevo, kámen a kov, a to vše jsme doplnily výraznými akcenty červené, zelené a žluté,“ vysvětlují designérky.

Dominantou celého prostoru se stala velká kuchyň Big Picture s rámovými dvířky v příjemně teplém dřevodekoru Dub canyon z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, jejíž další provedení dekorů jsou u zákazníků rovněž oblíbená.

Dále je zde nepřehlédnutelná výrazná červená sedačka a také zelený jídelní stůl, kterému designérky daly nový vzhled barevným nátěrem a malou opravou. Obě barvy krásně ladí s novou kuchyní od Oresi.

Model Big Picture

„K předním plochám v teplém dřevodekoru s madly Linea 192 byly vybrány korpusy v jemně šedé barvě Lava. Ty se snadno udržují a dobře si sednou s pracovní deskou a obkladem v dekorech Patina natural a Black Rock. K nim se hodí také antracitový dřez a nízká baterie s výsuvnou sprchou Franke,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu společnosti Oresi, největšího českého dodavatele kuchyní a dodává: „Tato proměna, která vychází z tradic našich předků, kdy sednice v chalupě bývala prostorem, kde se vařilo, jedlo, pracovalo i spalo je i naší filozofií. Kuchyně je v dnešní době místností, ve které se žije, ostrovem pohody, jistoty a bezpečí rodiny.“

Kolik to stálo

Celkově z nového interiéru vyzařuje hravost a život, ale také klid a teplo domova uprostřed krásné přírody v srdci Českého středohoří. Zájemce o novou kuchyň především zajímá, za kolik by tuto velkou linku, koncipovanou do tvaru písmene „L“ pořídili. Nábytek do této sestavy stál 62 306 korun a spotřebiče vyšly na 67 137 korun. Na další realizace kuchyní z řady Big Picture se podívejte v galerii.

Provedení bělený dekor Borovice Provence

Provedení bělený dekor Borovice Provence

Big Picture v dekoru Dub America a MAGIQ ve vysokém lesku Arctic.

Big Picture v dekoru Dub America a MAGIQ ve vysokém lesku Arctic.