Rezavá a zlatá rustikální kuchyně
Logo Oresi

Corten steel a zlato pro Tomáše? Oresi to dokáže

6. 1. 2020

Šestý díl pořadu Mise nový domov, který vysílala televize Nova opět přinesl silný příběh potřebné rodiny, které společnost Oresi věnovala velkou kuchyňskou linku sestavenou z modelů Steel art a Glam Face z řady .

Učitel Tomáš se chtěl jako jeho vzor Jaroslav Foglar věnovat dětem. Po vlastních původně ani nepřemýšlel. Nakonec se stal otcem čtyř vlastních a čtyř dalších, které si vzali s manželkou do pěstounské péče.

 

Pořídili si domek nedaleko řeky a začali jej vylepšovat. Jenže v roce 2013 přišla velká povodeň a dům málem přišli. Pak rodinu opustila manželka. Šanci na výhru boje s nepřízní osudu mu dala televizní Mise Nový domov, do které ho přihlásil dobrý kamarád.

Tomáš se syny Filipem a Mikešem a dcerou Květou vydali na dovolenou a v domě začala nejrozsáhlejší rekonstrukce z celého pořadu. Realizační tým brzy zjistil, že na opravu domu daný rozpočet stačit nebude a chybí neuvěřitelných 900 tisíc. Požádali o pomoc diváky a podařilo se. Celý příběh můžete vidět .

Kuchyň pro život

Kuchyně ovšem cenu přestavby nezvýšila, protože ji jako v každém dílu Mise rodině věnovala společnost . A tak, když se se rodina vrátila do téměř nového domu, každý v něm našel svůj pokoj a přibyla i velká kuchyň s jídelním stolem a obývací zónou.

Velká jednořadá kuchyň je sestavená z modelů , kterou navrhl šéfarchitekt Oresi Ing. arch. Petr Kaluža a rezavé moduly zajímavě doplnil o horní skříňky z linie . Zaujme plastickým povrchem v dekoru corten, který je věrnou imitací zkorodované ocele a zde je zajímavě doplněný zlatavým dekorem Hvězdný třpyt v barvě jantar. Cílem bylo vytvořit kuchyň, která se co nejsnáze udržuje. Proto jsou zde použity antibakteriální povrchy a pracovní deska z kompaktu od výrobce Westag & Getalit AG, která umožňuje spodní montáž dřezu. Zajímavě působí i otvírání kuchyňských dvířek. Jde o moderní integrované otvírací profily Linea Retta, které jsou zároveň designovým prvkem. Celek harmonicky doladila vhodně zvolená výmalba, kde se na stěně opakuje barevný odstín, použitý na horních skříňkách.

Linea Retta – integrovaný profil pro otvírání

Integrovaný profil pro otvírání je horkou novinkou. Tento charakteristický prvek dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni. „Jako vždy v Oresi, i v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Další realizace z modelů Steel Art a Glam Face:

Moderní kuchyň z linie Steel Art z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Povrch corten, použitý na horních skříňkách, imituje vzhledem i strukturou korozi odolnou ocel s esteticky působivou rezavou patinou. Sestava spodních skříní je z linie Art dekor struktur v šedavé barvě v provedení s perleťovým povrchem.

Kuchyně z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla je sestavena ze skříněk z linie Steel Art v dekoru corten a doplňují ji dvířka z linie Velvet Star v provedení černý supermat s úpravou proti otiskům prstů.

Dáváte přednost barevnější kuchyni? Na ostrůvku je použit materiál Jedle kontrast z linie Wood Point z hladkého lamina a skříňky představují povrch hvězdný třpyt z linie Glam Face v jemných a elegantních odstínech karneol, jaspis, jantar a achát.

Známka kvality

„V nás velmi těší, že novým majitelům můžeme udělat radost kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila “Známku kvality 2019,“ informuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.