Oresi splnilo další sen mamince Andree a jejímu synovi Filipovi. Mají vysněnou černou kuchyň v supermatném provedení s úpravou proti otiskům prstů.
V pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima, jsme si již zvykli, že touhu po novém bydlení plníme lidem, kterým osud v určitých životních etapách nepřál. Andrea v mládí pracovala jako modelka. Cestovala, práce ji bavila, naučila se disciplíně, samostatnosti, ale hlavně dospěla. Narodil se jí syn Filip, kterého ale vychovává sama. A pak přišla těžká choroba. Během léčby se Andrea rozhodla, že si pořídí byt, aby svého syna do budoucna zabezpečila.
Ve složité situaci jí pomáhají rodiče a přátelé. Rekonstrukce je sice zahájena, ale na její dokončení a na vybavení bytu už nezbývají finance, síla ani nápady, jak byt v paneláku zařídit v lehce industriálním stylu. Pomohl pořad „Jak se staví sen,“ do kterého Andreu přihlásila kamarádka a dokonce i ředitelka organizace Mamma help.
Černá, černá a zase černá
Místnosti, kromě jedné, kde mají Andrea s Filípkem uložené své věci, byly prázdné, takže se byt nemusel vyklízet. Andrea má ráda černou barvu, chtěla by mít její akcenty a vybavení v celém bytě. Tuto vášeň po ní zdědil i její syn. Což je překvapení, protože děti v jeho věku mají v oblibě veselé barvy. Filip ovšem miluje piráty, jejich symboliku a k tomu černá barva samozřejmě patří.
Kuchyň v černém supermatu
Proměny se ujali designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný. Že je tato proměna realizovatelná, bylo jasné hned. Designéři spíš váhali nad rozsahem prací, aby vše během krátké doby, kterou na realizaci mají, zvládli. Zdálo se, že v bytě nebyl žádný zásadní problém stavebního rázu, ale spíše chyběla koncepce a vize do budoucna.
Do kuchyně navrhli sestavu řešenou do tvaru písmene „L“ a nábytek vybrali z linie Velvet Star z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla v provedení černý supermat. Tento povrch je výhodný v tom, že má úpravu anti-finger print proti otiskům prstů. Do velké sestavy se kromě běžných spotřebičů vešla i pračka.
Hodnocení designérů
„Důležité bylo správně uchopit design interiéru. Aby balancoval na hraně surového industriálního pojetí a stále byl příjemný a milý k bydlení. Jelikož byt byl vyklizený a již určený k rekonstrukci, změnilo se naprosto vše. Vytvořili jsme zcela nové komfortní bydlení,“ vzpomíná Marek Povolný. Dominantním prvkem je odhalená železobetonová stěna mezi kuchyní a obývákem. Nejen, že přiznává původní materiál s jeho nedokonalostmi, ale zároveň působí jako výrazný výtvarný prvek.
„K betonu jsme zvolili kontrastně dřevěnou podlahu – průmyslovou mozaiku a černé doplňky. Lehce průmyslový vzhled doplňují i plechové dveře, které jsme nechali v základním pozinkovaném nelakovaném povrchu,“ upozorňuje Andrea Hylmarová.
V původním interiéru nebyl žádný nábytek, což designérům vše usnadnilo a mohli se soustředit na vybavení novými kusy nábytku. Dalším doladěním by měla projít ještě ložnice, kterou designéři připravili pro další budování.
Zájemce o kuchyně Oresi zajímá, kolik tato velká kuchyňská sestava stála. Za nábytek designéři utratili 87 970 korun a spotřebiče vyšly na 63 429 korun. To je jistě příjemné překvapení a také důkaz toho, že v Oresi nabízíme kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, největšího prodejce kuchyní. U nás si novou kuchyni vybere opravdu každý. Na další cenové příklady se můžete podívat zde.