Světlá rustikální kuchyně s jídelním stolem
Logo Oresi

Bydlení v chatě s kuchyní od Oresi. Ve stylu Provence

21. 5. 2018

V pořadu „Jak se staví sen extra“, který vysílala Prima, se mění bydlení lidem, kterým osud pořádně naložil. Jinak tomu nebylo ani u paní Vlasty, která zůstala sama a s dcerou Desankou žije v rozestavěném domku. S nepřízní osudu musí bojovat sama. S dokončením rozestavěného domku a vylepšením interiéru pomohl pořad „Jak se staví sen“ a spolek Daveláček (nezisková organizace, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem v nouzi). Kuchyň dodala společnost.

Vlasta si pořídila domek ještě v době, kdy žila s otcem dcery Desanky. Pustili se do rekonstrukce, ale začaly problémy, přítel začal pít, k tomu je podvedla firma, která prováděla rekonstrukci střechy. Vlasta se musela zadlužit, aby stavbu zastřešila a k tomu všemu ještě přišlo těžké onemocnění.

Majitelka s dcerou může z celého domu využívat pouze jednu místnost, která slouží jako kuchyň ložnice, obývák, jídelna a dětská ložnice dohromady. Aby měla Desanka alespoň trochu soukromí, má ve vstupní chodbě, která bývala verandou, udělanou provizorní studovnu, schovanou za plentou. V podkroví je místa dost, ale na jeho dokončení chybí finance. Přízemí je vybaveno nábytkem, který Vlasta většinou dostala. Sedací souprava je stará, nábytek a kuchyň taktéž.

Designéři se rozhodli celé přízemí dispozičně proměnit a nově vybavit. U Oresi si vybrali z nové řady by Andrea Capovilla krásnou kuchyň se skládanými rámovými dvířky z linie v dekoru borovice Provence.

Tento dekor se vzhledem bělené borovice je zajímavý tím, že má povrch, zvaný „matrix“. To znamená, že embosovaná struktura je zvláště hluboká, s velkým rozdílem mezi matnými a lesklými plochami.

Pracovní deska a obklad za kuchyňskou linkou jsou v provedení synchronizovaný dekor Dub True Nature. Synchronizace u tohoto povrchu znamená, že spáry a suky v dekoru jsou totožné s prohlubeninami v povrchu desky a také v její hraně. Nábytek do této krásné kuchyně v provensálském stylu vyšel na pouhých 39 972 korun. Spotřebiče na 70 952 korun, což je téměř dvojnásobek ceny kuchyně.