Bílá Magiq kuchyně
Logo Oresi

Bílý MAGIQ pro Janu na vozíku: Od Oresi

5. 12. 2019

Osudem zkoušená Jana putuje životem na vozíku. Žije ve zchátralém bytě a často jen z potravinových darů, které dělí mezi své dvě mladší dcery. Děti má celkem čtyři, ale dvě starší s ní již nežijí.

Kromě vzájemné lásky nemají nic, jen obrovské dluhy za půjčky, které si Jana brala na jídlo, léky a na další potřebné věci. A obrovské jsou především nároky exekutorů, protože Jana půjčky ze svého invalidního důchodu nezvládala splácet. Do pořadu Mise nový domov, který vysílá televize Nova a jehož je Oresi partnerem, ji přihlásily ženy z realitní kanceláře, které jí pomáhaly řešit bydlení. A tak s pomocí přišla také společnost Oresi. Příběh Jany můžete vidět .

Bourání, stavění a změna dispozic

V bytě se začalo bourat a znovu stavět, měnily se dispozice, přesouvaly se místnosti. Ale hlavně stavební tým myslel na to, aby byt byl bezbariérový, včetně koupelny a kuchyně. A tak na řadu přišla i kuchyň od Oresi.

Bílá kuchyň ve vysokém lesku

Realizační tým byt přestavěl tak, že nově je kuchyň součástí obývacího pokoje. Ve studiu v budově Gemini na Praze 4 do prostoru navrhli jednořadou kuchyňskou linku MAGIQ z bílého akrylu ve vysokém lesku. Moderní kuchyň pochází z řady .

V místě dřezu a varné desky je linka snížena a pod dřezem se nachází prostor pro nohy, aby Jana mohla s vozíkem zajet co nejblíže a měla vše, co k vaření potřebuje, v dosahu. Varná deska je umístěna na konci linky a Jana se k ní dostane z boku.

MAGIQ ve vysokém lesku Arctic

Moderní kuchyně z akrylu ve vysokém lesku nabízí Oresi v barvě cappucino a arctic. Materiál zaujme především tím, že akryl se mírou lesku vyrovná dražším lakovaným povrchům. „Ve srovnání s nimi je ale odolnější vůči vlivům UV záření a je méně náchylný k poškrábání. Akryl je do kuchyně ideální pro svou snadnou údržbu,“ vysvětluje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi a dodává: „Předností bílých akrylových kuchyní je, že bílé hrany jsou na dvířka a zásuvky lepeny speciálně vyvinutým bílým lepidlem, které zajistí, že přechod mezi materiálem desky a hranou je velmi jemný, přirozený a není přerušený, byť tenkou, ale přece jen viditelnou tmavší linkou.“ Díky použití tohoto lepidla tak hrana k desce dokonale přilne v technologickém, a rovněž v estetickém úhlu pohledu.

Další možnosti kuchyně MAGIQ

Hladká dvířka ve vysokém lesku se velmi dobře kombinují s dalšími materiály. Další možná řešení jsme vybrali z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Kvalitu těchto kuchyní tvoří nejlepší italské, francouzské, německé a rakouské materiály, technické novinky jako jsou antibakteriální povrchy, hluboké lesky, aktuálně velice žádané maty s úpravou proti otiskům prstů, dřevěné povrchy s reliéfní strukturou a vyspělé německé kování Hettich.

Kuchyně Dolti Collection získaly Známku kvality 2019. Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví v rámci přehlídky Stavba roku udělila Známku kvality 2019 kuchyním Dolti Collection od Oresi.

Mohou jich být stovky a každá kuchyň je originálem podle vašich představ.