Kuchyně Oresi v netradiční barvě s ostrůvkem
Logo Oresi

Barvy roku a kuchyně od Oresi

20. 11. 2020

Barva roku odráží situaci ve společnosti a má nám pomoci nahradit to, co nám v životě nejvíce chybí a po čem toužíme. Co nás čeká v jarní sezóně roku 2021?

I když si každá společnost, která barvy vyrábí nebo barevné trendy určuje, o barvě pro nový rok rozhoduje individuálně, mají mnoho společného. Barvy roku do velké míry odrážejí nejen nové trendy, ale také zachycují specifického ducha doby. Barvy nadcházejícího roku vycházejí z minulé sezóny, stále se navrací k přírodě a vyzdvihují její schopnost navodit harmonii a klid v duši.

Barvy, které jsou populární ve světě módy, se zpravidla projeví i v interiérovém designu. A proto hledači trendů i výrobci barev každoročně představují také doprovodné palety, které slouží jako inspirace, jak vybranou barvu vhodně doplňovat nebo kombinovat. Na webových stránkách těchto společností pak najdete inspiraci, jak tyto barvy doma používat.

Ukázka kombinace barev Dulux

Ukázka kombinace barev Dulux

Vzhledem k pomíjivosti trendů se obecně doporučuje držet se především vlastních preferencí a vkusu. Módní valéry použijte třeba k výmalbě stěn nebo k oživení dekoracemi a textilními doplňky. Sáhnout ovšem můžete i po barevném nábytku. Ten se uplatní nejen v obýváku a dětském pokoji, ale také v kuchyni.

Paleta WGSN a kuchyně Sonata Oresi

Paleta WGSN a kuchyně Sonata Oresi

Mint zelená, modrá v tónech Aqua , levandulová i sytá růžová

Jednou ze společností, která již od roku 1998 navrhuje barevné trendu vždy na dvě sezóny, je společnost WGSN. S více než 20 lety zkušeností a sítí více než 250 stratégů po celém světě, WGSN coby autorita v oblasti spotřebitelských a designových trendů poskytuje poznatky o globálních trendech, odborně sestavená data a znalosti v oboru, které pomáhají inovátorům vytvářet správné produkty ve správný čas pro budoucí spotřebitele.

Tady již v roce 2019 vyhodnotili pro rok 2021 jako nepravděpodobnější barvu sytou bledě modrou. Konkrétně odstín A. I. Aqua. Sytá bleděmodrá barva neboli Aqua bude velkým hitem. Jde o ideální barvu do letních interiérů, protože do nich vnese mořskou atmosféru, která k létu neodmyslitelně patří. A módní bude i Mint zelená.

Na paletách níže jsou vyobrazeny všechny trendy barvy na jaro/léto 2021 od společnosti Pantone. Jsou tu jak zářivější odstíny, tak i tlumené valéry pro základní kousky šatníku, které se ale promítají i do interiéru.

FOTO: PANTONE

FOTO: PANTONE

Společnost Pantone vsadila na radost a optimismus. Co předpovídá do budoucna? Po měsících krize veřejného zdraví vsadila na potřebu veselejších a slunečnějších dnů a tomu odpovídají i barevné trendy pro nadcházející sezony. „Řada květinových odstínů odrážejících barvy zahrady na jaře probouzí našeho ducha a oživuje náš zájem o barvu, která vzbuzuje pocit tolik potřebného optimismu,“ řekla mimo jiné Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institutu.

V barevných paletách se objevují jemné i živé barvy okvětních lístků, které doplňuje exotická růžová a zeleň bylinek. Vedle tlumených tónů se prosazují opojnější barvy, měsíčkově žlutá, intenzivní levandulová, voňavá růžová ale také zelená v chladnějších tónech nebo intenzivně modrá.

Co na to Oresi

Podívejte se, jak se tyto barvy promítají do nabídky kuchyní Oresi. „Naši designéři vybírají s předstihem pro kuchyně Oresi barvy, které reagují na módní trendy, ale přitom jsou také nadčasové a uplatní se v interiérech všech stylů, říká Dušan Všelicha, ředitel marketingu.

Příště se podíváme, jak se v interiéru uplatní barva roku společnosti Dulux, kterou je Brave Ground. Barva byla vybrána ještě před rozšířením viru Covid-19. Má symbolizovat současnou náladu, kdy preferujeme odvahu na změnu. V Čechách bude barva roku této společnosti vyhlášena až počátkem příštího roku.

Modely Angel a Princess a ukázka výmalby k bílé kuchyni. Oresi

Modely Angel a Princess a ukázka výmalby k bílé kuchyni. Oresi

Modely Savana, Kasmira. Tewa. Oresi

Modely Savana, Kasmira. Tewa. Oresi

Camelia, Tewa, Stevia. Oresi

Camelia, Tewa, Stevia. Oresi

Model Terra a Savana. Ukázka módní kombinace barev. Oresi

Model Terra a Savana. Ukázka módní kombinace barev. Oresi

Dvířka modelů (zleva) Saint Tropez S, Savana, Torino S, Cambridge S: Oresi

Dvířka modelů (zleva) Saint Tropez S, Savana, Torino S, Cambridge S: Oresi