Modrá barva v moderní kuchyni
Logo Oresi

Antibakteriální povrchy pro zdravou a hygienickou kuchyň

8. 1. 2021

My v Oresi jsme rádi, že v této těžké době můžeme zákazníkům z našeho portfolia kuchyní nabídnout modely s antibakteriálními povrchy s přídavkem stříbra od francouzské společnosti Polyrey.

Nebo model Rom z luxusní řady kuchyní Bauformat s čelními plochami opatřenými dva milimetry silným tvrzeným sklem, které se jednoduše a bezpečně čistí lihovými prostředky. Bezpečnost kuchyní ještě zvýší kvalitní a dobře hygienicky udržovatelné pracovní desky třeba z neporézního technického kamene nebo z kompaktního laminátu.

Například kompaktní lamináty od společnosti Polyrey mají antibakteriální úpravu v celé tloušťce desky. Zapomenout nesmíme ani na obkladové panely. Ty jsou ideální v tom, že mají minimum spár a dobře se čistí. Kromě standardních desek z lamina a laminátu zmiňme již výše jmenované kompakty nebo skleněné obkladové panely od společnosti J.A.P

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co ještě vybrat do kuchyně?

Jsou to například antibakteriální úpravy vnitřních prostor chladniček, dřezy z neporézních materiálů nebo senzorem, letmým dotykem hřbetu ruky či nohou ovládané vodovodní baterie a také světla, aktivovaná senzorem či dálkovým ovládáním. Oceníme i koše na odpadky, otvírané pomocí senzoru apod.

U podlah volíme, pokud možno bezespárové podlahové krytiny, jako jsou například stěrky, marmoleum či linoleum, které je ze své podstaty antimikrobiální a hypoalergenní. Nebo podlahy z materiálů vhodných do namáhaných prostor a dobře hygienicky čistitelné. Chceme-li použít dlažbu, je dobré pomýšlet na velkoformátové díly.