Andrea Hylmarová
Logo Oresi

Andrea Hylmarová plnila sny

6. 8. 2019

Za proměny bydlení a kuchyní i za plnění snů v oblíbeném pořadu Jak se staví sen „může“ šestice oblíbených a zkušených designérů. Patří k nim také Ing. Andrea Hylmarová.

Ta se spolu s Markem Povolným, Kamilou Douděrovou s Františkem Kobližkou, s Martinou Pištělákovou a Janem Bekem vypořádávala s nelehkými úkoly. Celou proměnu museli zvládnout během pěti dnů, měli doslova jen okamžiky na to, aby se seznámili se svými klienty, kterým spolu s bydlením měnili i život. O to lepšími musí být psychology, aby během krátké doby odhadli přání lidí, kteří se po pěti dnech vrátí do zbrusu nového domova.

Andrea Hylmarová má k roli psychologa blízko. Jak sama uvedla, při navrhování je pro ni velmi důležité poznání klienta jako člověka. Přitom původně vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co ji uchvátilo navrhování interiérů a design jako takový, absolvovala ještě diplomové studium na pražské DesignŠkole. Emoce, osobnost a příběh klienta jsou pro ni tím nejdůležitějším zdrojem inspirace. Interiérovému designu se naplno věnuje tři roky. Že se realizace, které Andrea navrhuje, líbí, svědčí fakt, že se o ni a interiéry včetně kuchyní, které navrhuje, zajímají média. Jak o Andree píše časopis Design home&garden uvidíte zde.

Své nápady Andrea v pořadu Jak se staví sen Extra realizuje spolu s Markem Povolným. Navrhli několik proměn zdevastovaných interiérů ve funkční a útulné bydlení a předali majitelům také krásné kuchyně.

Realizace, kde hrají hlavní roli kuchyně od Oresi

V tomto bytě je dominantním prvkem odhalená železobetonová stěna mezi kuchyní a obývákem. Proto, že přiznává původní materiál a zároveň působí jako výrazný výtvarný prvek, zvolili designéři k betonu kontrastní dřevěnou podlahu.

A vybrali sem kuchyň Velvet Star v černém supermatu s úpravou proti otiskům prstů a černé doplňky. Tu situovali do „elka,“ aby se do ní vše vešlo a nezabírala v prostoru mnoho místa.

V bytě, kde se uskutečnila proměna, bylo málo místa pro život početné rodiny. Andrea s Markem se rozhodli dát místnosti vyšší komfort. Zbořili příčku mezi obývákem a kuchyní, po celé délce stěny umístili kuchyň z linie IQONY ze střední třídy Dolti, kam se dokonce vešel i psací stůl. Kuchyň od obýváku odděluje levitující knihovna zavěšená do stropu, na kterou navazuje jídelní stůl. Ze strany obývacího pokoje plní funkci knihovny a televizní stěny. V kuchyni slouží jako úložný prostor.

Tato proměna byla přelomová, nejrozsáhlejší, největší, nejtěžší a nejbláznivější akce v pořadu Jak se staví sen. Andrea s Markem se rozhodli zbourat starou chatku a na vyklizený pozemek dovézt nový montovaný domek. Kuchyň od Oresi Andrea s Markem vybrali z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Je v módním hedvábně šedém supermatu od kterého se odvíjí i její název Velvet Star. Ani tady se designéři nevzdali své oblíbené šedé a černé barvy.

V tomto případě šla Andrea s Markem cestou moderního stylu s lehkými rustikálními prvky. Vybrali kuchyně z linie IQONY a Velvet Star, retro vypínače, nebáli se sukatější podlahy s velkými prkny, dřevěný obklad propsali i na stěnu. Celkově interiér nechali v neutrálních tónech. Výsledkem je elegantní a zároveň přívětivá kuchyň.

Aby pro obytnou kuchyň získali více místa, nechali zbořit příčku a propojit ji s obývákem. Styl proměny jsme zvolili zcela současný. Koncepce kuchyně byla taková, že spodní partie jsou navrženy temné – tmavě hnědé dřevo nebo barva rzi – a zbytek čistě bílý. Jedná se především o knihovnu s úložnými prostory dělanou na míru a kuchyňský ostrůvek, který slouží zároveň jako skříň pro televizi a audio sestavu. Rezavý povrch je z linie Steel Art, Art dekor corten. Zde se skvěle kombinuje se skříňkami s dvířky z linie MAGIQ z akrylu v provedení vysoký lesk arctic.