Logo Oresi

Adam Mišík má kuchyň s velkým barem. Od Oresi

22. 12. 2021

Herec, zpěvák a tanečník Adam Mišík si do nově zrekonstruovaného bytu pořídil kuchyň u Oresi. Byt se nachází v domě z roku 1910 a při přestavbě prošel změnou dispozic. Kuchyně nyní evokuje prostor profesionálního baru, který se nachází zkraje obývacího pokoje.

Adam Mišík zpívá již od roku 2008, v roce 2013 se vydal na sólovou dráhu, když odešel ze skupiny The Colorblinds a hned téhož roku se stal objevem roku v anketě Český slavík Mattoni. Ti, kdo se o mladou hudbu nezajímají, si jej pamatují třeba ze soutěží Tvoje tvář má známý hlas anebo Stardance. Vydal několik alb. Jestli ani teď nevíte, jistě Adama znáte jako herce. Hraje v divadle a ve filmu si již jako malý stříhl roli Kuby ve filmu Kráska v nesnázích nebo raubíře v komedii Taková normální rodinka. Zapomenout nesmíme ani na film Bajkeři, Andílek na nervy či seriál První republika. A vypočítávat bychom mohli dále.

Cesta k nové kuchyni

Cesta k nové kuchyni vedla přes pojetí a design celého bytu, který navrhl architekt Tomáš Václavíček. Ten doporučil zrušit příčku mezi dvěma pokoji a do otevřeného prostoru umístit obývací pokoj s kuchyní. Tu si Adam vybral u Oresi. Společnost měl v povědomí nejen z reklam, ale i proto, že jedna z prodejen se nachází nedaleko jeho bydliště, a navíc se s našimi kuchyněmi setkal v pořadu Jak se staví sen, když přijel překvapit Aničku, vnučku jedné z účastnic proměn, která je jeho fanynkou. „Kuchyně mě oslovily nejen designem, který se hodil do mého bytu, ale také kvalitou a příznivou cenou,“ říká Adam, zatímco si připravuje jídlo, protože se vrátil z natáčení na Slovensku a má před sebou ještě další povinnosti. „Filmování mám rád a hudba je můj koníček i práce. Když mám večer čas, tak v nové kuchyni rád vařím. Nejraději italská nebo asijská jídla. Tohle zvládám docela dobře a vaření je pro mě tak trochu relaxace,“ doplňuje. A jaká je kuchyň moderního mladého muže?

Spolupráce s architekty

Prostor odráží Adamovu osobnost, proto ve spolupráci s architektem Tomášem Václavíčkem dostal byt lehce industriální vzhled, převládají zde kombinace pálených a nabílených cihel s betonem, dřevem, sklem, nerezovým kovem a černou matnou barvou na zařizovacích předmětech.

Adam si přál, aby jeho kuchyň, zhotovená na míru, při pohledu z pokoje vypadala jako profesionální bar. Což se podařilo. „Z tohoto konceptu jsem vycházel i v návrhu, který jsme s Adamem i Tomášem podrobně konzultovali. Například jsme dispozici ergonomicky upravili tak, aby bylo v kuchyni vše dotažené do posledního detailu a všechno dobře fungovalo. Byla to třeba změna požadované americké lednice na vestavnou, která schovala viditelný spotřebič a nabídla tak možnost vedle lednice přidat ještě spížní skříň,“ informuje Ing. arch. Petr Kaluža, šéfarchitekt Oresi. Kuchyň tak působí kompaktně a dostala spoustu úložného prostoru navíc.

Jak jsme již zmínili, kuchyň představuje uzavřený bar s varnou deskou, dřezem s myčkou a s přípravnou plochou. Jde tedy o místo pro vaření i zábavu.

Deska je podsvícena LED pásky, které dokreslují celý „barový“ efekt. „Samotná kuchyň je materiálově z dekorů Velvet Star černý supermat, použitém na spodních skříňkách a doplněný o skříně v dekoru VIQTORY. Barová deska nese dekor Beton Tmavý. Na pracovní desce je pak použit kompaktní laminát, dvířka mají integrované otvírací profily Linea Retta,“ upřesňuje architekt.

Kuchyň je dále vybavena spotřebiči značky Beko, dřez, baterie a digestoř jsou v nerezovém provedení a nesou značku Franke.

Aby měla místnost jednotný styl, připravili jsme v Oresi pro Adama také televizní stěnu. Skříňka je v dekoru Viqtory a police s nástěnným panelem nesou totožný dekor jako barové sezení. Vše bylo vyrobeno na míru danému prostoru. Foto pro Oresi: Pavel Mikeska