Moderní šedé kuchyně

Moderní šedé kuchyně

Šedá barva se v našich domácnostech ujala a z trendové barvy se stala oblíbenou a nadčasovou. Je neutrální, má bohatou paletu teplých i chladných odstínů. Uplatňuje se ve výmalbě, na podlahách, textiliích i na nábytku. Jak se můžete přesvědčit v portfoliu moderních kuchyní Oresi, šedá může mít mnoho podob

Jak vidíte na obrázku, v kuchyňské sestavě z řady luxusních Bauformat můžete sladit hladká šedá dvířka modelu Berlin s povrchem se strukturou dřeva modelu London. Foto: Oresi

Moderní  kuchyně a módní šedé barvy

Správně naplánovaná barevná koncepce patří k základům zdařile a zajímavě vybaveného interiéru, kuchyně nevyjímaje. Nevíte, jaký povrch v šedé barvě si vybrat? V prodejnách Oresi si můžete prohlédnout vystavené kuchyně i vzorky povrchů a vyzkoušet si, jak na vás působí nejen na pohled, ale také na dotek. 

Minimalistické, moderní, jednoduché

Moderní šedou kuchyni můžeme definovat jako takovou, která se odlišuje od klasických a rustikálních modelů jednoduchým vzhledem dvířek, ale rovněž výběrem aktuálních povrchů. Při výběru kuchyně je potřeba klást důraz nejen na design, ale především na funkčnost.

S ohledem na zákazníky v Oresi používají materiály od špičkových zahraničních výrobců, kteří je vyrábějí za pomoci nejmodernějších technologií ve špičkově vybavených továrnách. A funkčnost kuchyní tady preferují nejen u moderních kuchyní, ale u modelů každého stylu.

Moderní a technicky dobře vybavené šedé kuchyně s jednoduchými dvířky působí klidně a vyváženě. Jako doprovodné materiály se uplatní sklo, nerez, ocel i přírodniny, ale také věrné imitace kovových povrchů, kamene a dřeva.

Ve všech čtyřech řadách z portfolia kuchyní Oresi se nachází mnoho povrchů v šedých barvách. Například model Gray Cat z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla má šedá dvířka ve vysokém lesku. Foto: Oresi

Neutrální šedá barva vyniká ve společnosti dalších valérů. Moderní kuchyň Savana je sestavena ze skříněk v barvách Křemen šedý a růžové v sametově matném odstínu Marshmallow. Foto: Oresi

Šedé barvy lesky maty a struktury v kuchyni

Šedou vnímáme jako neutrální barvu, podle odstínu někdy teplou a měkkou, která se kloní k pískové či nugátové, jindy chladnou až technickou, protože připomíná barvy kovů. Šedá barva ovšem má desítky odstínů, jako je třeba šedobéžová, modrošedá nebo šedozelená, pak je tu ještě oblázková, lávová, břidlicová, antracitová, štěrková nebo stříbřitě šedá, kouřově šedá, či holubí šeď.

Barvy mohou být provedeny v mnoha povrchových úpravách, třeba jako lesklé a supermatné fólie, lamina, laky v lesklém i v hedvábně matném provedení, povrchy s dekorem betonu nebo kouřově zbarvené dekory dřeva.

Nezapomeňte na vnitřní výbavu, která dělá kuchyň funkční, bezpečnou a pohodlnou.

Šedé barvy v moderní kuchyni

Jednoduchá hladká šedá dvířka a kuchyň s minimem vystavených předmětů navozují v kuchyni pocit čistoty, minimalistické pojetí ovšem na někoho může působit příliš technicky, až chladně či stroze. Abyste se tomu vyhnuli, sáhněte třeba po doplňcích v barvě zlatavých a stříbřitých tónů, jako je mosaz, nerez nebo měď.

I moderní šedou kuchyň můžete doplnit dalšími barvami. A nemusíte se jich obávat. Neutrální šedá dokáže sladit barvy, dobře vypadá vedle žluté, červené, růžové, oranžové, některých odstínů modré, fialové, bílé i černé.

Zapomenout nesmíme ani na dekory dřeva, jehož barvu volíme podle odstínu šedé barvy. Správné kombinování barev předpokládá, že se zaměříte i na vlastnosti dalších materiálů, použitých v místnosti. Jestli si nejste jisti, zajděte se poradit k odborníkům do některého studia Oresi.

V moderní kuchyni se uplatní také jemný dekor dřeva v šedém provedení bez suků a zářezů po pile. Model NORDIQ z řady Dolti. Foto: Oresi

Inspirujte se také povrchy s bílým nebo běleným dekorem dřeva. Okouzlí vás svou autenticitou. Foto: Oresi

V bytě v prvorepublikovém domě majitelé otevřeli stěnu mezi kuchyní a jídelnou a vybavili modelem Porto S v sametově matném laku v barvě marsala a skříňkami z linie Siena s krásnou kresbou dřeva. Foto: Oresi

Přijďte se poradit s odborníky:

Všichni, kdo si s výběrem kuchyně do bytu nevědí rady, najdou inspiraci a pomoc v kuchyňských studiích. Kuchyně, které podle firemní filozofie Oresi přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu, vám tu navrhnou v 3D programu zdarma, přesně na míru. Oresi, to je kompletní servis od návrhu přes poradenství, zaměření, dopravu až po konečnou montáž. Kuchyním Dolti Collection navíc udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku Známku kvality.