Moderní kuchyně s obývákem

Moderní místo pro vaření a pro život

Líbí se vám spojení kuchyně s obývákem? I když developeři staví byty, kde je kuchyň spojená s obývacím pokojem ať chceme nebo ne, lidé si často kuchyně budují v multifunkčním prostoru ve všech typech bydlení, včetně panelových domů, kde proběhla výměna jádra. Stejně jako za starých časů i dnes moderní kuchyň považujeme za srdce domova, místo pro vaření i pro život, pro setkávání s rodinou a s přáteli. Pokud kuchyň spojenou s obývacím pokojem dobře navrhneme a vybavíme, získáme místnost, ve které to bude žít od rána do večera. Nápady jsme našli u Oresi, největšího prodejce kuchyní na trhu.

Kuchyň MAGIQ s odolným akrylovým povrchem má dispozici ve tvaru písmene „U,“ a je situovaná až ke stropu. Skvěle ladí s vybavením obývací zóny i s jídelním koutem. Foto: Oresi

Moderní ostrůvková kuchyň Rhodos v bílém laku je součástí obývacího pokoje v novém rodinném domě. Ostrůvek je varné a mycí centrum, v bloku vysokých skříních jsou moderní spotřebiče. Foto: Oresi

Výhody i nevýhod

Toto moderní řešení má svá pro i proti. Propojený prostor je sice větší a vzdušnější, navíc ten, kdo právě připravuje jídlo, není izolovaný od zbytku rodiny a může se zapojit do hovoru i do aktivit, které tu probíhají. Na druhou stranu mohou nastat nepříjemné situace v okamžiku, kdy někdo z rodiny třeba sleduje televizi nebo poslouchá hudbu a v kuchyni je právě zapnutá digestoř, syčí tu papiňák a přede myčka. A pravdou je i to, že ani ta nejvýkonnější digestoř neodfiltruje z místnosti všechny pachy a vůně. Moderní kuchyně v obýváku budoucí majitelé často plánují jako ostrůvkové. Podívejte se, jak možné problémy se zařizováním řeší v Oresi.

Trendy pro místo k žití

Trendy si žádají, aby kuchyň v obýváku byla neviditelná. Pomohou tomu třeba centrální ostrůvky, které místnost rozdělí a vytýčí tak funkce obou zón.  Ostrůvek může být směrem do obývacího pokoje vybavený skříňkami s nikami, policemi na knihy a podobně. Elegantnímu a harmonickému sladění zařízení místnosti a potažmo celého interiéru prospěje opakování barev, struktur a materiálů v daném prostoru. Nevíte si rady? Zajděte do některého studia Oresi, kde najdete inspiraci na vystavených modelech kuchyní a kde vám odborní prodejci rádi předvedou dekory z aktuálních vzorníků.

Pohled do obýváku přes moderní ostrůvek, sloužící k ukládání nádobí, jako velká pracovní plocha a místo pro stolování. Model Velvet Star černý supermat, deska je z kompaktu Grace. Foto: Oresi

Naplánovat moderní kuchyň s obývákem vyžaduje nápady a preciznost. Nechte si svou kuchyň na míru a třeba i s atypickými prvky navrhnout odborníky ze studia Oresi. 3D návrh získáte zdarma.

Moderní černobílá kuchyň Wood Hit v dekoru Dub Padana bělostný a Dub Padana opalovaný odpovídá koncepci pokoje. Jídelní stůl vyrobený jako atyp na míru má desku z kompaktu Grace. Foto: Oresi

Když kuchyň splyne s obývákem

Jak moc se kuchyni podaří splynout s obývákem záleží na velikosti prostoru, na dispozici kuchyně a také na zvoleném nábytku. Kuchyně za ostrůvkem může pokračovat sestavou vysokých skříní nebo linkou s horními a dolními skříňkami. Do „elka“ se zase dobře vejde jídelní stůl.

V multifunkčním prostoru ovšem sestava může mít zčásti jen systém polic či otevřených skříní s regály. Kuchyňský nábytek pak může posloužit i k vybavení obýváku.

Spojení kuchyně s odpočinkovou zónou je složité, proto je třeba dbát na to, aby kuchyň příliš nerušila klid obývacího pokoje. Zásadním předpokladem proto je kvalitní digestoř a přístroje s co nejnižším počtem decibelů. Na ukázkách kuchyní z portfolia Oresi vám nabízíme inspiraci, jak může začlenění kuchyně do obýváku vypadat.

Moderní kuchyně je funkční kuchyně

Uvažujete o moderní a funkční kuchyni na míru spojené s obývacím pokojem? Zajděte si pro nápady do Oresi. Nabídku tvoří čtyři řady kuchyní: střední třída Dolti, její designová nadstavba Dolti Collection, německé prémiové kuchyně Livanza a luxusní německé kuchyně Bauformat. V každé třídě Oresi přináší bezkonkurenčně nejlepší poměr výkonu a ceny. Jak jsme již zmínili, 3D návrh je u Oresi zdarma. Mají tu velké zkušenosti, protože za dobu své existence navrhli a prodali již více než 350 000 kuchyní. A kuchyně Oresi získaly řadu certifikátů od prestižních vědeckých institucí, třeba na konstrukční pevnost a zdravotní nezávadnost, certifikát zákaznické spokojenosti ISO 1002:14, Známku kvality a nově také ocenění Superbrands.

Poloostrůvkovou kuchyň v obýváku tvoří modely Císařský strom světlý a Silk Touch v barvě cappuccino. Pracovní deska a zádový panel jsou z kompaktu Grace v barvě cappuccino. Foto: Oresi

Váháte, jakou moderní kuchyň s obývákem máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.