Moderní kuchyně o dispozici „U“

Rady, tipy, vychytávky

Moderní kuchyně do tvaru písmene „U“ jsou oblíbené, funkční a designově zajímavé. Ačkoliv se to nezdá, hodí se jak do velkých, tak do menších prostor, a při dodržení určitých pravidel se při rekonstrukci bytového jádra uplatní i v kuchyni v paneláku. Poskytují dostatek úložných prostor, pracovní a odkládací plochy, všechno, co v kuchyni potřebujete je tady po ruce. Účko se ale musí správně navrhnout. Abyste při plánovaní linky neudělali chybu, která vás bude omezovat po mnoho dalších let, poraďte se s odborníky. Třeba v některém kuchyňském studiu Oresi, největšího prodejce kuchyní na trhu.

Moderní kuchyně do U sestavená z modelů Velvet Star a VIQTORY má design profesionálního baru. Ten nese dekor Beton tmavý. Foto: Oresi

Vychytávka: Účko do stropu z linie Wood Hit. Linka je zvýšená na úroveň okenního parapetu nástavnou řadou zásuvek pod pracovní deskou. Kuchyň je v místě soklu podsvícena LED páskem.
Foto: Oresi

Kuchyně do „U“: Praktické a funkční řešení

Kuchyň na míru je potřeba správně ergonomicky uspořádat, to zvládnete s odbornými prodejci, s nimiž ve studiu vyberte nábytek a linku naplánujete. Dobře sestavená kuchyň zaručí, že tady bude vaření radost i proto, že dispozice do tvaru písmene „U“ často dovoluje, aby tu jídlo připravovalo více lidí najednou.

V kuchyní o tomto půdorysu je vše v dosahu díky promyšlené návaznosti jednotlivých zón, tedy ukládání, mytí a vaření.  To ocení každý, kdo se v kuchyni nechce příliš naběhat od dřezu ke sporáku či k lednici, dělat práce přes ruku, a potřebuje se volně a bezpečně pohybovat okolo otevřených dvířek trouby nebo vysunuté zásuvky.

Moderní „účko“: Skvělé pro vaření ve dvou

V kuchyni ve tvaru písmene U jde dobře navrhnout pracovní trojúhelník, jehož vrcholy tvoří lednice či spížní skříň, dřez a sporák. Dnes jde většinou o zóny, nebo chcete-li centra, protože u dřezu obvykle bývá myčka. Moderní bílá kuchyň na obrázku inspiruje také tím, že je navržena až po strop a designové integrované otvírací profily Linea Retta podtrhují moderní styl. Kuchyň na milimetr využila vymezený prostor, hodí se ke konceptu obývacího pokoje, má spoustu místa k ukládání a při vaření je tu dost místa i pro práci ve dvou.

Kuchyň MAGIQ s odolným akrylovým povrchem má dispozici ve tvaru písmene „U,“ a je situovaná až ke stropu. Jednou z vychytávek jsou větrací mřížky nad spotřebiči v horním panelu. Foto: Oresi

V Oresi dělají moderní kuchyně na míru za nejvýhodnější ceny na trhu, mají známku kvality a certifikáty na konstrukční pevnost a zdravotní nezávadnost. 3D návrh je při nákupu kuchyně samozřejmě zdarma.

Sestavu Wood Hit Dub Padana opalovaný a Dub Padana bělostný u okna osvětluje LED pásek, zafrézovaný po celé délce horních skříněk. Pásek v soklové liště příjemné osvětluje místnost. Foto: Oresi

Účko s poloostrůvkem

A představujeme vám další moderní sestavu řešenou do tvaru písmene „U“. Tentokrát byla kuchyň navržena pro influencerku a profi kuchařku. Pro roli kuchyně influencera a hostitele je linka otevřená do obytné místnosti, z jejíž strany je polo barové posezení. Zároveň nabízí velký vnitřní prostor mezi ostrůvkem a linkou. V pracovní desce poloostrůvku jsou osazeny například výklopné zásuvky s USB nabíječkou a elektrická varná deska značky Elica s integrovanou digestoří se spodním odtahem. Plotnu doplňuje grilovací deska. Za pozornost stojí i pracovní deska z kompaktního laminátu v dekoru Grace Stone White, která je vysoce odolná velmi dobře se udržuje. Toužíte po nové kuchyni? V Oresi vám dobře poradí a 3D návrh kuchyně získáte zdarma.

 

Moderní kuchyň dělá vnitřní výbava

Výše jsme zmínili, že “Účko“ se hodí třeba i do kuchyně v paneláku. Tady ale dobře změřte, zda je dostatečný prostor mezi rameny kuchyně. Musíte tu pohodlně projít i když otevřete dvířka trouby, myčky nebo výsuvu se šuplíky. A je potřeba dobře vyřešit rohy a vnitřek rohové skříňky. Jak, uvidíte v galerii.

Budoucí majitelé kuchyně jistě ocení, že společnost Oresi k výsledkům výzkumu IBRS, kde byli vyhodnoceni jako prodejci s nejspokojenějšími zákazníky, certifikátu zákaznické spokojenosti BS ISO 10002:18 uděleným certifikační společností Taylor Cox a ocenění Známkou kvality, kterou kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, si právě nově přidala i prestižní pečeť Superbrands.

 

Kuchyň o dispozici písmene „U“ nejlépe vynikne v prostorné místnosti. Inspirací je sestava z modelu Bellissa z prémiové třídy Livanza. Foto: Oresi

Váháte, jakou moderní kuchyň o dispozici „U“ máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.

Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně