Malé rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně i do menších místností

Rustikální kuchyně nejsou určené jen do chalup a starých venkovských domů kde je pro ně dost místa. Venkovský styl se uplatní i v malé místnosti v jakémkoliv bytě, jen musíme dodržet několik pravidel. Menší prostor žádá nábytek ve světlém provedení, použít můžete i jednoduchá hladká dvířka, kterým potřebný styl dodají vhodně zvolené úchyty, doplňky a spotřebiče. Oblíbené jsou pastelové kuchyně se světlými vybledlými barvami, často doplněnými patinou. Vedle bílé, smetanové, magnóliové či vanilkové se objevuje také starorůžová, modrošedá a světle zelená a světlé dekory dřeva.

Dekor Borovice Provence modelu Big Picture od Oresi vybrali designéři do kuchyně v rustikálním stylu. Ten zvýraznil i kamenný obklad, zádový panel a pracovní deska v dekoru dřeva.

Foto: TV Prima

Kuchyně Big Picture z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla s rámečkovými dvířky v běleném strukturálním dekoru Borovice Provence. Rustikální styl posílí i masivní madla dvířek.

Foto: Oresi

Jaká zvolit dvířka

Ve venkovské kuchyni se uplatní rámečková i profilovaná neboli kazetová dvířka, která jsou velmi oblíbená. Toto zdobení se dá provést různými způsoby. Kazety mohou mít jednoduché i členitější profily. Ty u některých kuchyní Oresi, například u modelu ROMANTIQA, nahradila minimalistická frézovaná linka.

Nábytek odlehčí prosklená dvířka, ať už jde o celoskleněnou výplň v rámečku, anebo o sklo členěné mřížkou. Tyto kuchyně jsou vhodné do venkovských i klasicky vybavených interiérů, ale jak jsme již zmínili, hodí se i do městských bytů. Dávno neplatí, že na kazetová dvířka se používají pouze dřevodekory nebo bílé a velmi světlé tóny (vanilková, krémová, cappuccino). U Oresi si podle potřeb vyberete z bílých, pastelových i zemitých barev.

Rustikální styl a moderní výbava

Venkovský styl se nevyhýbá moderním technickým vymoženostem. V Oresi dbáme na to, aby kuchyně byly správně ergonomicky řešené a dobře se v nich vařilo a manipulovalo s nádobím. Pohodlný přístup k obsahu skříněk a zásuvek umožňují kvalitní plnovýsuvy, plynulý chod zajistí tiché dovírání a drátěný program. Výsuvné police ve spížních skříních nahradí komoru a horní skříňky mohou mít klasická dvířka nebo výklopy.

Nevíte-li si s dispozičním řešením a výbavou malé rustikální kuchyně rady, přijďte se inspirovat do některého studia Oresi. Tady vám předvedou nabídku vhodných povrchů pomohou vám sestavit vaši novou kuchyň. V Oresi máme mnoho příjemných benefitů, k nimž patří i 3D návrh, který získáte zdarma.

Jemně frézovaná linka na čelech kuchyně ROMANTIQA od Oresi, krémová barva, patchworkový keramický obklad a dekor dřeva na podlaze dodají místnosti rustikální vzhled.

Foto: TV Prima

Rustikální kuchyně od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou rustikální kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.