Kuchyně ve stylu Provence voní po víně a levanduli

Kuchyně ve stylu Provence voní po víně a levanduli

Chcete si pořídit kuchyň, ze které dýchá romantika, nostalgie a klid starých časů? Pak si vyberte provensálský styl. A nebojte se, bude se hodit i do vašeho domova, ať bydlíte na venkově, v městském nebo příměstském rodinném domku, nebo v tradičním bytě.

Pro tento pohodový a oku lahodící styl vybírejte nábytek s kazetovými dvířky, ale především nezapomeňte na vitríny, otevřené skříňky a police, které jsou pro tento styl typické. Francouzské kuchařky chtějí mít vše po ruce a rády vystavují nádobí i dekorace. Pojďte se dnes podívat na nabídku kuchyní Oresi, největšího prodejce kuchyní na trhu. Ze čtyř řad kuchyní si tu vybere každý zákazník.

Kazetová dvířka, sloupky zdobené řezbou a neodmyslitelná měděná patina. To je model Medina z řady luxusních kuchyní Bauformat. Prosklené skříňky místnost odlehčí a dodají kuchyni styl. Foto: Oresi

Kuchyně Sonata s kazetovými dvířky v aktuálně velmi módní šedozelené barvě. Provensálský styl žádá otevřené police a dekorativní keramický obklad stěny za kuchyňskou linkou. Foto: Oresi

Jakou barvu vyberete?

Nábytek tak trochu splývá se stylem venkovských kuchyní našich babiček nebo anglického venkova, který ale na rozdíl od provensálského stylu používá i hodně tmavé valéry. V Čechách lidé obvykle vsadí na bílou, krémovou nebo šedou barvu, doplněnou dřevěnými prvky, ale k provensálskému stylu patří také dvířka se vzhledem masivního dřeva a z barev pak růžová, světle modrá, fialová a zelená, levandulová, žlutá, nebo béžová. Co je důležité, povrch by měl mít patinu, typický je lehce ošuntělý vzhled. Dvířka kuchyně ve stylu francouzského jihu mají rustikální madla a knopky. Podlaha má být dřevěná, kamenná nebo vinylová či laminátová v patřičném dekoru.

K lince patří pracovní deska, obklad a baterie

Provensálská kuchyň má často pracovní desku ze dřeva nebo kamene, když si ale zvolíte pracovní desku z laminátu s autentickým dekorem přírodnin, chybu neuděláte. Například v Oresi nabízejí laminátové pracovní desky se synchronizovaným povrchem, kde obrazu v ploše odpovídá struktura povrchu s prasklinami, suky nebo zářezy po pile.

Obklad může být z obkladaček, z kamene nebo použijte zádový panel v dekoru pracovní desky.

Abyste ještě více podpořili zvolený styl, vyberte si baterie s kohoutkem, dřez z přírodního nebo umělého kamene či porcelánu.

Bílou kuchyň Sonata s kazetovými dvířky doplňuje pracovní deska a zádový panel v synchronizovaném dekoru Natural Oak, kde vyobrazené suky a praskliny odpovídají i reliéfu povrchu. Foto: Oresi

Kuchyň Sonata s kazetovými dvířky v jemném bílém a šedém matu splní vaše požadavky na zvolený styl kuchyně. Na vás je výběr a kombinace otevřených, uzavřených a prosklených skříněk. Foto: Oresi

Přívětivé kuchyně

Pastelové barvy, kazetová a profilovaná dvířka, vitríny a police k vystavování nádobí a dekorací působí útulně a přívětivě. Při výběru dekorací by neměly chybět proutěné koše v přírodní i bílé barvě a svazky sušené levandule. Zapomenout nesmíte ani na světla. Pro provensálskou kuchyň sáhněte po stínidlech z porcelánu, kovu, ze skla, uplatní se tu i starožitné několikaramenné lustry se skleněnými ověsy nebo jejich novodobé repliky. Lampy mohou mít i pergamenová nebo textilní stínidla. K provensálskému stylu patří rovněž svícny, lucerny a vonné svíčky.

Nad pracovní a varnou plochu ale volte osvětlení o vhodné intenzitě, abyste tu dobře viděli na přípravné práce i na vaření. Mohou to být třeba světla zabudovaná do dna horních skříněk v podobě bodovek i LED pásků.

Spotřebiče v retro stylu

Vybrali jste typ dvířek, barvu kuchyně, pracovní desku i baterie a dřez a hledáte vhodné spotřebiče? Trh nabízí širokou škálu spotřebičů ve stylu retro v barvách nerez, mědi, bílé a dalších odstínech. Nad ledničkou nemusíte váhat, jestli vám stylové modely nevyhovují, snadno ji vestavíte do linky.

Jestli stále nevíte rady, navštivte některý showroom Oresi, kde si vyberete dekor, barvu a materiál podle vystavených modelů nebo se inspirujte na vzorcích dvířek. U šálku kávy vám prodejce poradí s výběrem i s vhodnou koncepcí, předvede madla i pracovní desky a při nákupu kuchyně vytvoří 3D návrh kuchyně zdarma. Nápady a vhodné tipy najdete i na webových stránkách Oresi. www.oresi.cz.

Bílou kuchyň Chocolate Day od Oresi s kazetovými dvířky zdobí matná rustikální madla, dřez, baterie i pracovní deska jsou v imitaci kamene. Styl doladí bílá mikrovlnná a pečící trouba ve stylu retro. Foto: TV Prima

Kuchyně ve stylu Provence od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou kuchyň ve stylu Provence máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.