Kuchyně do L – inspirace

Funkční, praktické, univerzální

Máme pro vás inspiraci na kuchyně, tzv. „elka“. Jsou to praktické a univerzální kuchyně, sestavené do tvaru písmene „L“. Proč univerzální? Protože se hodí do rohů velkých i malých místností. Jejich ramena nemusí být dlouhá, a přesto poskytnou v horních i dolních skříňkách dostatek pracovní místa k ukládání i pracovní plochy. Podívejte se některé nápady od Oresi.

Rohová kuchyňská sestava z modelu NARVIQA z řady Dolti a Silk Touch od Oresi v lehce venkovském stylu z pořadu Jak se staví sen. Do kuchyně se vešel velký jídelní stůl, a přesto se tu dá volně procházet. Foto: TV Prima

V kuchyni koncipované do tvaru písmene „L“ se dobře pracuje, protože jednotlivé zóny jsou po ruce a na desce je dostatek pracovní plochy i úložného místa. Což představuje i rohové řešení kuchyně Savana. Foto: Oresi

Univerzální elka pro každý typ bydlení

Tyto kuchyňské linky jsou vhodné do všech domů a bytů. Uplatní se v kuchyni v rodinném, činžovním i panelovém domě nebo v developerských projektech, ale samozřejmě i na venkově a na chalupě. Do prostoru, který se před „elkem“ nachází, se pohodlně vejde jídelní stůl. Potřebujete inspiraci? V showroomech Oresi vám s koncepcí poradí a vytvoří 3D návrh kuchyně zdarma.

Dokonalý prostor nejen pro vaření

Elka vytvářejí vhodný prostor pro vaření, přípravné práce, ukládání i stolování. V dobře zařízené kuchyni s jídelním stolem rodina ráda tráví mnoho času. Kromě vaření zde probíhají i rodinná posezení, oslavy a často je tu umístěn i odpočivný nebo pracovní kout.

Tyto kuchyně samozřejmě bývají také součástí obývacích pokojů. Stejně jako u jiných dispozic platí, že „elko“ musí být uspořádané ergonomicky správně a útulně. Jídelní stůl, který na kuchyň navazuje, pak často tvoří předěl mezi kuchyní a obývací zónou.

Je příjemné, když nábytek odpovídá stylu vybavení obývacího pokoje, aby s ním kuchyň splynula a opticky nerušila. V Oresi dovedou kuchyňskými skříňkami zařídit i obývák. Vytvoří z nich třeba televizní stěnu nebo zajímavé komody. 

Kuchyně do „L“ nemusejí nutně stát u zdi. Jedna strana linky může vyčnívat do místnosti. Mnohem více inspirace najdete ve studiích Oresi.
Foto: Oresi

Místo v rohu lze řešit mnoha způsoby. Praktické jsou systémy, které se vysunou před linku, jako třeba koš do rohové skříňky Corner Comfort od dodavatele Kopecký CZ. Foto: Kopecký CZ a Oresi

Inspirace pro všechny kdo začínají se zařizováním

Jak jsme naznačili výše, v rohu kuchyně může vzniknout špatně přístupný a plně nevyužitý prostor, pokud rohovou skříň vybavíme policemi. Do zadní části nedosáhneme, ani do ní nevidíme, když chceme cokoliv vytáhnout, musíme jít do dřepu nebo dokonce na kolena. Nechcete takhle cvičit?

Zajděte se poradit do některého studia Oresi. Tady vám předvedou několik typů rohových skříněk a systémů pro jejich funkční výbavu, které byste měli znát před plánováním a nákupem kuchyně. Odborně vyškolený personál vám pomůže s naplánováním kuchyně i s výběrem vhodné rohové skříňky a její výbavy.

Inspirativní proměna

Nevyhovuje vám rozmístění dvěří? Budete muset bourat. Podívejte se, jak problém vyřešili designéři pořadu Jak se staví sen, jehož je Oresi partnerem. Pro tento nevyhovující prostor vytvořili koncept, který nebyl jen o zařizování, ale také o stavebních úpravách.

V místnosti následně vznikla krásná, funkční a pohodlná kuchyň, kterou designéři vybrali u Oresi. Zvolili model Chocolate Day s kazetovými dvířky z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla a kombinovali ji s dekorem dřeva v provedení Dub True Nature. Ten nechali vyznít na pracovní desce a bočním panelu rohové kuchyně.

Kuchyň ve starém domě tvořilo pár skříněk v rohu, kde byl jen dřez. Vařilo se na kamnech a na vařiči. Do místnosti po přestavbě připravili v Oresi 3D návrh nové kuchyně. Ten je pro klienty vždy zdarma.

Kuchybě do „L“ od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou rohovou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.