Kuchyně do bytu

Na vzhled
kuchyně
má vliv
typ domu

Kuchyň v městských i venkovských bytech je moderní a zároveň nadčasová, funkčně zařízená v co nejvyšší technické i designové úrovni. V Oresi máme inspiraci pro každého, kdo si chce doma vytvořit dokonalé místo pro život. Moderní kuchyň je působivým obytným prostorem a zároveň prostředím, kde se vaří.

Na velikost, koncepci a styl kuchyní v bytech v městských i venkovských domech má vliv bytová výstavba. V ní se aktuálně prosazuje trend bydlení v malém. Kuchyň je tu obvykle součástí obývacího pokoje a zařízení bývá minimalistické. A pak jsou tu ještě velké rezidence a byty v domech a činžácích z minulého století.

V novém bytě v moderní zástavbě je ostrůvková kuchyň součástí obývacího pokoje. Sestava je z modelů Wood Hit v dekoru Dub Padana opalovaný a MAGIQ z bílého akrylu.  Foto: Oresi

Po rekonstrukci staršího bytu v bývalém činžovním domě si majitel vybral sestavu z matného šedého modelu Silk Touch s madly Rock a masivní pracovní deskou z přírodní dubové spárovky. Foto: Oresi

Minimalismus,
klasika
i retro

Jedním z faktorů, který ovlivňuje vzhled kuchyně, je velikost místnosti. Ve staré zástavbě velkých měst, například v činžovních domech, stavěných na počátku minulého století, najdeme velké kuchyně, kde se dalo pohodlně stolovat. Pro vzhled kuchyní současných developerských projektů, které jsou součástí obývacího pokoje, je důležitá i jejich koncepce.

Ze současné bytové situace vyplývá, že tam, kde se nedostává podlahové plochy, je nutné pracovat s výškou místnosti. Horní skříňky se zavěšují až ke stropu a využívají se bloky vysokých skříní. Styl kuchyně ovlivňuje jak architektura domu, tak vybavení zbylé části interiéru.

V městských bytech se uplatní jak moderní kuchyně, tak klasický nebo retro styl i prvky industriálního nebo venkovského charakteru. Jestli si nevíte s vhodným výběrem rady, přijďte se poradit do některého studia Oresi. Odborníci tu s vámi u šálku kávy proberou všechny vaše požadavky a 3D návrh vám zhotoví zdarma.

Trendy,
design,
materiály,
technologie
a kvalita

Špičkoví výrobci kuchyní se sice aktuálním designem a světovými módními barevnými trendy inspirují, ale vždy do výroby zařazují také novinky, vycházející z místních tradic a z průzkumu trhu daného regionu. Jinak tomu není ani u společnosti Oresi, největšího prodejce kuchyní na českém trhu. Kuchyně si tu vybere každý.

V nabídce mají kuchyně v nejatraktivnějším designu. Kvalitu nábytku zaručují nejlepší italské, francouzské, německé a rakouské materiály, technologické novinky jako jsou antibakteriální povrchy, hluboké lesky, či maty s úpravou proti otiskům prstů, povrchy s metalickými odlesky, dřevodekory s hlubokou reliéfní strukturou a vyspělé kování Hettich nebo Blum.

Do bytu, který se nachází v domě s výhledem na šumavské hvozdy, si majitel vybral sestavu z modelů Wood Point v dekoru Jedle Kontrast s výraznou kresbou dřeva a Velvet Star černý supermat s úpravou proti otiskům prstů. Stěnu chrání černý skleněný obkladový panel. (V nabídce Oresi je široká škála barev.)  Foto: Oresi

V bytě v nové rezidenční čtvrti je bílá kuchyň Velvetia z prémiové řady Livanza součástí obývacího pokoje, kam volně přechází blokem vysokých skříní. Foto: Oresi

Do třípokojového bytu ve starší zástavbě dobře zapadla kuchyň od Oresi s moderními povrchy. Horní skříňky jsou z linie MAGIQ a spodní z linie Glam Face v barvě hvězdný třpyt achát. Foto: TV Prima

Nezapomeňte na vnitřní výbavu, která dělá kuchyň funkční, bezpečnou a pohodlnou.

Velká okna místností v moderní zástavbě dovolují využít trendy šedou kuchyň Savana kombinovanou s modelem Tewa v módním dřevodekoru. Foto: Oresi

Materiály
a barvy

Kuchyň, odpovídající městskému stylu života, je moderní a zároveň nadčasová, zařízená v designu nejvyšší úrovně. Módní jsou přírodní povrchy, dřevo, sklo, kov, beton, kamenné i dřevěné dýhy. Ale také povrchy z keramiky. A levnější, a přitom velmi odolné imitace dekorů přírodnin na špičkových laminech a laminátech.

Co se barev týká, tak špičkový design, který většinou spojujeme s luxusem, je jednobarevný. Převládá zde bílá, šedá a černá barva v matném provedení a módní přírodní materiály. K trendům pak letos patří šedozelená, modrá a fialová barva, ale také růžová, žlutá, šedá a zemité barvy ve všech odstínech.

Móda je ovšem věc jedna, potřeby a přání zákazníků věc druhá. Proto mají v Oresi zájem nabídnout svým zákazníkům kvalitní a špičkově vybavenou kuchyň ve stylu, v němž se oni sami budou cítit nejlépe, bez ohledu na světové trendy.

Inspirujte se také povrchy s bílým nebo běleným dekorem dřeva. Okouzlí vás svou autenticitou. Foto: Oresi


V bytě v prvorepublikovém domě majitelé otevřeli stěnu mezi kuchyní a jídelnou a vybavili modelem Porto S v sametově matném laku v barvě marsala a skříňkami z linie Siena s krásnou kresbou dřeva. Foto: Oresi

Přijďte se poradit s odborníky:

Všichni, kdo si s výběrem kuchyně do bytu nevědí rady, najdou inspiraci a pomoc v kuchyňských studiích. Kuchyně, které podle firemní filozofie Oresi přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu, vám tu navrhnou v 3D programu zdarma, přesně na míru. Oresi, to je kompletní servis od návrhu přes poradenství, zaměření, dopravu až po konečnou montáž. Kuchyním Dolti Collection navíc udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku Známku kvality.