Kuchyň do garsonky

Jak zařídit kuchyň v garsonce

Byt v garsoniéře obvykle znamená vybavení „vše v jednom“. Některé panelové domy poskytují pokoj, na který navazovala kuchyňka bez dveří, zadní stěnou sousedící s koupelnou a toaletou. V jiných objektech je linka součástí jediné místnosti, ve které se vaří, spí, žije i pracuje. Jakou kuchyň do ní pořídit? Nejvhodnější je jednořadá linka nebo elko s vestavěnými spotřebiči.

I v malých bytech někdy musí kuchyň sloužit jako multifunkční prostor s místem ke spaní. V kuchyni od Oresi jsou použity horní skříňky z linie MAGIQ a spodní z linie Glam Face v barvě hvězdný třpyt achát. Foto: TV Prima

V multifunkční místnosti volte takový nábytek, který odpovídá stylu zbylého vybavení. V kuchyni ze střední třídy Dolti od Oresi se kombinuje nábytek z linií MUSIQ, PIQTORY a NORDIQ. Foto: TV Prima

Nábytek ke stropu a vestavěné spotřebiče

Podle velikosti místnosti zvolíme dispozici kuchyně. Ideální je dát několik skříněk nad sebe a zavěsit je až stropu nebo si vybrat vysoké horní skříňky. Například v Oresi jsou k dispozici v řadách Dolti a Dolti Collection skříňky s výškou 96 cm a 120 cm v řadách Livanza a Bauformat. Uložíte do nich i věci, které využíváte méně často.

Vestavné spotřebiče dodají kuchyni útulný a jednotný vzhled. Místo ušetří úzká myčka, dvouploténková varná deska nebo kombinované modely, třeba trouba s mikrovlnami nebo trouba s funkcí vaření a pečení v páře. Vyberte výkonnou digestoř, abyste dokonale odvětrali pachy po vaření.

Barvy, styl, bezúchytová dvířka a stůl

Prostor, kam se kromě kuchyně musí vejít jídelní stůl, spaní, křesla, skříně a popřípadě i pracovní místo, může působit přeplněně. Volte linku ve světlé barvě, v minimalistickém stylu s hladkými, třeba bezúchytovými dvířky, u nichž madla nevystupují do prostoru. Vyberte i prosklená dvířka horních skříněk, která kompaktní kuchyň vizuálně odlehčí.

Pro komfort v kuchyni je důležitý jídelní stůl. Může být menší čtvercový nebo obdélníkový v rozkládací verzi, který nezabírá velký prostor. Vybavte ho dvěma židlemi, ty pro hosty pak volte sklápěcí, a zavěste je třeba na stěnu, nebo přistavte k boku kuchyně. Váháte, jestli jste dobře využili veškeré volné místo? Přijďte se poradit do kuchyňských studií Oresi.

I místnost, do které se musí vejít kuchyň, stolování a spaní, může být útulná. Kuchyň Gray Cat v kombinaci se světlým dekorem dřeva modelu VIQRORY od Oresi. Foto: TV Prima

Na základě společně připraveného řešení vám tu nabídnou různé cenové varianty, které vycházejí z toho, že v každé třídě kuchyní má Oresi vždy tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Po změně dispozic a vyřešení technických záležitostí se do nízkých skříněk rohové kuchyně Gray Cat od Oresi vešla kromě trouby a myčky také pračka. Odvětrání zajistí výkonná digestoř. Foto: TV Prima

Inspirace: Ke kuchyni pomohla komora

Chcete se pustit do rekonstrukce malé kuchyně? Podívejte se na další inspirativní proměnu. Rekonstrukcí vybydlené garsonky v paneláku musel projít celý byt. Kuchyňský kout měl maličkou linku se skříňkou s dřezem a mikrovlnkou. Naštěstí tu byla komora. Po změně dispozic a převedení rozvodu vody, odpadu a elektriky do komory tu vznikla krásná kuchyň.

Designéři si rohovou kuchyň vybrali u Oresi, partnera pořadu, kde je zaujal moderní a elegantní model Gray Cat v šedém lesku z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla a doplnili ho pracovní deskou v dekoru betonu.

I když místnost nemá okno, vznikla tu plnohodnotná kuchyň, kam se do nízkých skříněk vešla kromě trouby a myčky také pračka. A ve výbavě je samozřejmě i vestavná chladnička s mrazničkou. Odvětrání pachů při vaření zajistí výkonná digestoř. Odborníci ve studiích Oresi poradí všem, kdo si nevědí s výběrem kuchyní a spotřebičů rady.

Barevná proměna

Inspirujte se, jaká může být moderní kuchyň v malé garsonce v paneláku. Designéři pořadu Jak se staví sen proměnili garsonku o rozloze 27 m². V místnosti bylo vše potřebné k životu, poměrně velká kuchyň „elko,“ jídelní stolek, skříně, postele i pracovní místo a televizní stěna.

Jen tu byl trochu chaos a málo soukromí. Na tak malém prostoru se nedají dělat zázraky, ale designéři si poradili, jak sem vnést pořádek a zajímavou moderní a funkční kuchyň, kterou si vybrali u Oresi, partnera pořadu.

Designéři chtěli, aby kuchyň i celý interiér působily neotřele. Vsadili protentokrát na barvy nábytku i výmalby, vznikla originální barevná koncepce, které vévodí žlutá kuchyň v barvě mango. Tu uzavřeli do samostatného bloku a aby maximálně využili vymezené místo, použili sem dvoje horní skříňky nad sebou a umístili je až ke stropu. V sestavě je myčka, chladnička, varná deska, odsavač a mikrovlnka.

 Místo původního „elka“ designéři navrhli zajímavou kompaktní kuchyň ve šťavnaté žluté barvě z řady Dolti od Oresi. Foto: TV Prima

Váháte, jakou malou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.