Jak zařídit malou kuchyň

Raďte se s profesionály, zbavte se zbytečností

Odborně vyškolení prodejci vědí o plánování kuchyní vše a při rozhovoru s vámi zjistí, jaká

očekávání na svou novou kuchyň kladete. Potom vám připraví na míru vysněnou kuchyň, která bude odpovídat vašim přáním a požadavkům. Dejte na dobré rady, snažte se, aby malá místnost byla světlá a nepřeplněná. Zbavte se zbytečných věcí.

Náš tip: Sestavu horních skříněk LOGIQ, PIQTORY, EPIQA designéři umístili až ke stropu. Získali spoustu místa navíc, třeba pro sezónní věci. Foto: TV Prima

Cesta k funkční kuchyni

Pokud jste s sebou do prodejny již přinesli plánek místnosti se zakreslenými stavebními otvory, rozmístěním zásuvek a rozvodů vody a odpadu, můžete naplánovat dispozici své budoucí kuchyně. A začít s prodejcem řešit úložné prostory. Dobře navržená kuchyň jich má dostatek.

Jak získat co největší plochu místa k ukládání? Vyřešte kuchyň vertikálně. Pokud to jde, využijte blok vysokých skříní, nenechávejte ani centimetr stěny bez využití, horní skříňky třeba vyskládejte až ke stropu.

Dobrý nápad: Kompaktní sokl pod spodními skříňkami sice umožňuje umístit sem třeba náladové osvětlení pomocí LED pásků i čistější prostor pod skříňkami, ale toto místo se dá využít také pro šuplíky, kam můžete uklidit třeba čisticí prostředky, tašky od nákupů a podobně.

Ujasněte si, co v kuchyni potřebujete, eliminujte spotřebiče

Je jasné, že do malé kuchyně, ať je kdekoliv, nejen v panelovém domě, se nevejde vše, co bychom si přáli. Například dřez. Líbí se vám dvoudřez, ale máte krátkou pracovní desku? Musíte ho oželet a pořídit si pouze jednodřez s odkapem, abyste zachovali komfort mytí i dostatečnou pracovní plochu.

Nepočetné rodině postačí i dvouplotýnková varná deska, úzká myčka, místo ušetří kombinované modely, třeba trouba s mikrovlnami nebo trouba s funkcí vaření a pečení v páře. Vyberte výkonnou digestoř, abyste dokonale odvětrali pachy po vaření. Vestavné spotřebiče dodají kuchyni útulný a jednotný vzhled.

Funkční minikuchyňka pro single muže. Místo na pracovní desce ušetřila indukční dvouplotýnka. Designéři pořadu JSSS vybrali u Oresi model MAGIQ v barvě cappuccino. Foto: TV Prima

Jakýkoliv malý prostor se zařizuje obtížně, u kuchyně to platí dvojnásobně. Poraďte se s odborníky v Oresi, najdou řešení na míru vašim potřebám.

Do kuchyně v panelovém domě designéři vybrali u Oresi modely ARTIQA a Velvet Star v černém supermatu. Skříňky umístili až ke stropu. Do bloku vysokých skříní se vešla úzká spížní skříň, chladnička i pračka se sušičkou. Foto: TV Prima

Vybavení skříněk a zásuvek

Vraťme se ale k vybavení kuchyně nábytkem. Výše jsme zmínili, že v malé kuchyni je ideální využít co nejvíce místa na stěnách. Můžeme použít bloky vysokých skříní či několik horních skříněk třeba i různých velikostí nad sebe a zavěsit je až ke stropu nebo si vybrat vysoké horní skříňky.

Víte, že v Oresi jsou k dispozici v řadách Dolti a Dolti Collection skříňky s výškou 96 cm a 120 cm v řadách Livanza a Bauformat? Nebojte se je do kuchyně zakomponovat. Do míst, kam nedosáhnete uložte sezónní věci a nádobí, které využíváte méně často.

Pozornost věnujte také vnitřní výbavě spodních skříněk. Za jedním čelem výsuvu se může skrývat hned několik různých systému zásuvek, které podstatně rozšiřují úložný prostor. Další variantou jsou spížní skříně a cargo zásuvky. Pokud máte rohovou linku, ptejte se na výbavu rohových skříněk. I tady je k dispozici hned několik řešení.

I v malé kuchyni je radost vařit

Aby i v malé kuchyni bylo vaření radostí, potřebujete nejen hezký design, ale především moderní výbavu a přátelskou cenu. V Oresi si kuchyň snů vybere opravdu každý i v segmentu pro menší a středně velké prostory. Kuchyně vám v každé cenové kategorii přinášejí bezkonkurenčně nejlepší poměr výkonu a ceny. A 3D návrh kuchyně je u Oresi vždy zdarma.

Místa k ukládání náčiní a potřebných věcí najdete i na policích, v zádovém panelu či obkladu kuchyně. Detail je z kuchyně sestavené z modelů IQONY a EPIQA od Oresi. Foto: TV Prima

Váháte, jakou malou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.