JAK USPOŘÁDAT KUCHYŇ

Funkční a estetické srdce domova

Kuchyň jako srdce domova bývá často dominantou interiéru a kvůli funkčnímu a modernímu vybavení také jednou z finančně nejnáročnějších místností. Budoucí majitelé nové kuchyně se těší, že tu budou nejen vařit, ale protože tu tráví spoustu času, také pohodlně a příjemně žít. Kuchyň obvykle musí sloužit mnoho let, proto nesmíme chybovat již při jejím výběru, a především pak při jejím uspořádání. Nevíte, jak esteticky a funkčně uspořádat svou kuchyň snů? Zajděte se poradit do kuchyňského studia Oresi. Za dobu své existence prodali více než 350 000 kuchyní, díky tomu mají spoustu zkušeností.

Oblíbená je dvouřadá, tzv. paralelní linka. Hodí se do místností rozčleněných okny a dveřmi na protilehlých stěnách. Kuchyň MAGIQ a Forever Young z řady Dolti Collection od Oresi. Foto: TV Prima

Kuchyňská sestava z modelů Bellissa a Haida zaujme zakomponováním technických skříní do vyzděného bloku. V Oresi najdeme řešení pro každý prostor. Foto: Oresi

Uspořádání nové kuchyně

Máte představu, jak by měla vaše nová kuchyň vypadat? Její uspořádání se odvíjí od dispozice a velikosti místnosti. Podle toho v ní může být umístěna buď jen kuchyňská linka, nebo i jídelní stůl. V nově stavěných bytech je kuchyň nejčastěji součástí obývacího pokoje. Jaká kuchyňská linka se sem hodí? To záleží na prostoru, který pro ni v bytě nebo v dané místnosti vyhradíme, na životním stylu majitele (vaří doma často nebo minimálně) i na počtu členů rodiny.

Kuchyňská linka pak může být jednoduchá, takzvaně lineární (tvar písmene I), mít tvar dalších písmen (L, U, G) nebo se tyto dispozice kombinují s ostrůvkem.

 

Možnosti tvarových řešení: Lineární linka

Podívejme se na některá tvarová řešení. Každé z nich má své výhody. Lineární řešení, tzv. „Rovná kuchyň“ je vhodnou sestavou do garsoniéry i malých prostor, tam, kde se málo vaří, či do místností, kde je kuchyň součástí obývacího pokoje. Nabízí volný manipulační prostor, jednotlivé zóny (ukládání, mytí, příprava, vaření) jsou řazeny za sebou. Odborníci doporučují, aby délka lineární kuchyně byla maximálně 3 metry dlouhá, jinak se mezi jednotlivými zónami dost naběháte. Nevýhodou linky je, že při vaření jste většinou „zády“ do místnosti.

Moderní lineární kuchyň MAGIQ ve vysokém lesku Arctic z řady Dolti Collection od Oresi je doplněna dekorem dřeva Dub True Nature se synchronizovaným strukturálním povrchem. Foto: TV Prima

Zajímavé řešení „elka“. Model Torino a využití skříněk různých hloubek v sekci pod oknem. V Oresi vytvoříme kuchyně na míru danému prostoru i přání zákazníka. Foto: Oresi

Elko, Účko a spol.

Kuchyním sestaveným do tvaru písmene „L“ říkáme také rohové kuchyně. Hodí se do všech typů bydlení, do rohů velkých i malých místností, ale mohou také zasahovat do prostoru. I v malém provedení poskytnou v horních i dolních skříňkách dostatek místa k ukládání i pracovní a odkládací plochy. Do prostoru, který se před linkou nachází, se dobře vejde ostrůvek i jídelní stůl.

Kuchyně do tvaru písmene „U“ jsou velmi oblíbené, funkční a designově zajímavé. Ačkoliv se to nezdá, hodí se jak do velkých, tak do menších prostor, a dokonce se uplatní i v paneláku. V moderní kuchyni patří k velmi oblíbeným prvkům ostrůvek. Je designově zajímavý, rozšiřuje kuchyň o velké úložné prostory i o pracovní plochu. Ve studiu Oresi vám předvedou i kuchyně ve tvaru písmene G nebo T a 3D návrh je tu zdarma.

Nejen majitelům velkých kuchyní ostrůvek přináší možnost být i při přípravě jídla v kontaktu se členy rodiny nebo s hosty a zapojit je do konverzačního vaření.

Zkušenosti a kvalita

Pokud chcete mít svou kuchyň na míru dobře uspořádanou, poraďte se s odborníky v některé z prodejen Oresi. Získáte návrh kuchyně, a také kvalitu doloženou řadou certifikátů, například na konstrukční pevnost a zdravotní nezávadnost. O profesionálním a vstřícném přístupu Oresi k zákazníkům svědčí výsledky výzkumu institutu IBRS, kde bylo Oresi vyhodnoceno jako prodejce s nejspokojenějšími zákazníky, ale i certifikát zákaznické spokojenosti BS ISO 10002:18 udělený Oresi certifikační společností Taylor Cox. Společnost Oresi byla oceněna Známkou kvality, kterou našim kuchyním, jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Oresi je také držitelem prestižního titulu Superbrands, který je vysokým uznáním vynikajícího postavení značky na trhu.

Účko s poloostrůvkem na míru, využitým jako centrum s varnou deskou se zabudovaným spodním odtahem. Z obývací části je místo pro příležitostné stolování. Kuchyň Wood Hit z řady Dolti Collection. Foto: Oresi

Váháte, jak si uspořádat svoji kuchyň ve svém domově?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.