Inspirace: Malé kuchyně a změna dispozice

Co udělat pro komfort?

Každý nemá to štěstí, aby měl velkou kuchyň, kde se pohodlně vaří, stoluje a může se tu setkávat s přáteli. Existují i případy, kdy rodina potřebuje pokoj navíc a promění v něj původní velkou kuchyň. Linka se pak stěhuje třeba do chodby nebo do komory. Nebo, pokud to jde a obývací pokoj je v rozumném dosahu přívodů vody a odpadu, stane se kuchyň součástí obývacího pokoje.

 

Chcete vědět, jak z malé kuchyně vykouzlit přívětivý a fungující prostor pro vaření? Poraďte se v kuchyňském studiu Oresi, kde vám odborníci poradí, jak ve vašem bytě vykouzlíte svou vysněnou kuchyň. A navrhnou ji na míru vašemu prostoru.

Po odbourání větší části příčky se kuchyň otevřela do obývacího pokoje a získala tak větší a vzdušnější prostor. Je vybavena modelem Stevia z prémiové třídy Livanza.

Foto: Oresi

Prostor pro kuchyňskou linku je nyní úzký, ale kuchyň MAGIQ s povrchem z bílého akrylu ve vysokém lesku arctic, doplněná půvabným dekorem dřeva Dub True Nature, je přívětivá a funkční.

Foto: TV Prima.

Kuchyň ustupuje koupelně: Je moderní, funkční a přívětivá

Jak jsme zmínili výše, někdy musí velká kuchyň poskytnout svůj prostor ve prospěch další místnosti. V tomto případě šlo o zvětšení koupelny v bytě v panelovém domě, aby mohla být bezbariérová. To si vyžádalo nemalé stavební úpravy a změnu dispozic kolem stoupaček. Na novou kuchyň zbyl poměrně úzký prostor.

 

Přesto je bílá kuchyň MAGIQ kombinovaná s příjemným synchronizovaným dekorem dřeva Dub True Nature plně vybavená spotřebiči jako je trouba, varná deska, digestoř a u dřezu je myčka. Kuchyň při otevřených dveřích pokračuje do chodby, kde je v zádveří umístěna chladnička a potraviny jsou dobře po ruce.

Jestliže vám to možnosti dovolí, zvolte si kuchyňskou linku ve tvaru U. Získáte tím další pracovní a úložný prostor a „účka“ se vejdou i do některých paneláků. Inspirujte se u Oresi

„Účko“ v paneláku

Změny dispozice kuchyně a její zvětšení v panelovém domě vyžadují úpravu dělící stěny nebo výměnu celého jádra, což představuje také rekonstrukci rozvodů vody atd. Jak je vidět na fotografiích dole, původně byla v kuchyni ve starším panelovém domě jen malá a v době svého vzniku situovaná na dvou stěnách. Výměna umakartového jádra umožnila majitelům mírně změnit dispozice kuchyně, koupelny a toalety tak, jak potřebovali.

 

Pro kuchyň si zašli do Oresi, kde se jich ujali odborníci a do nového prostoru jim naplánovali kuchyň na míru ve tvaru písmene „U.“  Vešlo se do ní vše, vestavěná chladnička, trouba, myčka, do rohu sorter a dokonce pračka. Kuchyň je teď kompaktní, má čisté linie a prostor působí uceleně.

Ve studiu Oresi majitelé pochopili, jak důležité je poradit se s odborníky a dát na jejich rady, protože o dispozičním řešení do tvaru písmene U by v kuchyni sami neuvažovali.

Foto: Oresi

Kuchyň do malého a úzkého prostoru v proměně pořadu Jak se staví sen vybrali designéři u Oresi. Jde o model MAGIQ v barvě cappuccino. Foto: TV Prima

Funkční malá a hezká kuchyň

Aby i v malé kuchyni bylo vaření radostí, potřebujete nejen hezký design, ale také moderní vybavu a přívětivou cenu. Nevíte si s naplánováním kuchyně rady? V kuchyňském studiu se obraťte na odborně školené prodejce, kteří vám návrh nové kuchyně připraví ve 3D samozřejmě zdarma. V Oresi si kuchyň snů vybere opravdu každý i v segmentu pro menší a středně velké prostory. V každé cenové kategorii vám přináší bezkonkurenčně nejlepší poměr výkonu a ceny. Kuchyním Dolti Collection navíc udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku Známku kvality a nyní jsme obdrželi i pečeť SUPERBRANDS.

Váháte, jakou malou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.