Inspirace: Kuchyně s ostrůvkem

Ostrůvkové kuchyně: Jak na ně

V obytném prostoru je zapotřebí dobře vyřešit odvětrání kuchyňské zóny, protože do ostrůvku majitelé kuchyně často umísťují varné centrum. I u ostrůvkové kuchyně musíme dbát na ergonomii a věnovat pozornost tzv. pracovnímu trojúhelníku, tedy návaznosti jednotlivých pracovních zón. V ostrůvku může být buď zóna vaření nebo mytí, potom je druhá zóna v části kuchyně, která je nejblíže, stejně jako zóna skladování. Někdy je v ostrůvku zabudované jak varné, tak mycí centrum.

Spojení zóny, kde se vaří s odpočinkovou může být složité, proto musíme dbát na to, aby kuchyň příliš nerušila klid obývacího pokoje. Prvním předpokladem je již zmíněná digestoř, následují spotřebiče s nízkým počtem decibelů. V Oresi vám poradí, jak kuchyň s ostrůvkem vhodně sestavit.

Pracovní ostrůvek s ukládáním odděluje kuchyň od obývacího pokoje. Minimalistická kuchyň MAGIQ s akrylovými dvířky ve vysokém lesku v kombinaci s dubovým dřevem dávají místnosti útulný vzhled. Foto: Oresi

Zónu skladování je potřeba umístit tak, aby byla co nejblíž, snažte se proto mít plochu trojúhelníku co nejmenší.

Kuchyň PIQTORY od Oresi má spoustu moderních prvků. Jde například o skříň s roletovými dvířky a spotřebiči s rozmanitými funkcemi. Na ostrově je použita deska v dekoru Keramika antracitová.

Foto: TV Prima

Inspirujte se jak designéři využili ostrůvkovou kuchyň v rodinném domě

I ve dvě stě let starém domě se uplatní moderní ostrůvková kuchyň od Oresi. Přesvědčí vás tato realizace z pořadu Jak se staví sen. Po stavebních úpravách vznikl nový koncept, v němž dům rozdělili na společenskou část s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní a přes chodbu pak klidovou zónu s ložnicemi. Designéři se rozhodli kombinovat surové přírodní materiály – dřevo, kov, trámy, spolu s modernějšími materiály. V kuchyni jsou to hladká dvířka v barvě lávy modelu PIQTORY z řady Dolti. Jsou doplněna o prvky s dekorem dřeva Dub Strong Way, Dub True Nature a Keramika antracitová, použitých na pracovní desce a obkladu za linkou a na ostrůvku, kde tvoří i bočnice a zadní stěnu.

Ostrůvek ve velké venkovské kuchyni

Jak vypadá dokonalá rodinná kuchyň? Podívejte se na další inspirativní kuchyň od Oresi. V rámci dispoziční změny kuchyně designéři navrhli do prostoru, rozčleněného trámy na kuchyňskou a obytnou zónu, velký ostrůvek s varnou zónou, prostornou pracovní plochou a místem k posezení. Ostrůvek má z obou stran plně výsuvné skříňky k ukládání nádobí. U ostrůvku se může sejít, pracovat a bavit se více členů rodiny. Ten, kdo vaří si také může povídat s rodinou či hosty v obývací části místnosti.

Styl je jednoznačně venkovský, vytváří ho jak ostrůvek z linie Wood Point v dekoru Borovice akcent, tak kuchyňská linka, umístěná u stěny. Ta sestává z pracovní a mycí zóny a je vybavena vysokými skříněmi na spotřebiče z linie Chocolate Day s kazetovými dvířky. Obě kuchyně pocházejí z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Do vesnického domku designéři pořadu Jak se staví sen navrhli kuchyň od Oresi, partnera pořadu. Kuchyňská linka je model Chocolate Day, ostrůvek je z linie Wood Point, dekor Borovice akcent.

Foto: TV Prima

Váháte, jakou kuchyni s ostrůvkem máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.