Home office v kuchyni? Poradíme

Pracovna
v kuchyni

Potřebujete pracovat z domova, ale nemáte volný pokoj nebo vhodné místo v obýváku, kam by vešlo pohodlné pracovní místo? Inspirujte se, jak zařídit home office v kuchyni. Do kuchyně v rodinném domě, která je součástí obývacího pokoje, si majitelé při nákupu nové linky značky Bauformat přáli zakomponovat také „neviditelné“ pracovní místo.

Designér sem navrhl rohovou sestavu do stropu s blokem vysokých skříní v dekoru Bali. Bílé skříňky Rhodos jsou v laku ve vysokém lesku. Stěny místnosti člení dvě francouzská okna, kterými se vychází do zahrady. Kuchyň tak dělí na dvě části.

Na pohled obyčejná rohová kuchyň v rodinném domku, která slouží pro přípravu jídla, k vaření a ukládání. Má ale jednu vychytávku. V bloku skříní je ukryté pracovní místo. Foto: Oresi

V bloku vysokých skříní je zakomponovaný psací stůl, dvě boční skříňky, které mají dveře, slouží k ukládání pracovních potřeb. Foto: Oresi

Kuchyň s překvapením

V okamžiku, kdy je zapotřebí kancelář, stačí otevřít dveře skříně, rozsvítit lampičku a k psacímu stolu přisunout židli. Pokud u pracovního stolu pracujete více hodin, je nutné zvolit ergonomickou pracovní židli.

Home office v kuchyni má svá pro i proti. Kladem je, že se tu nejen vaří a stoluje, ale také žije a rodina je tady pohromadě. Proto, když se v kuchyni odpoledne a v podvečer všichni sejdou, a třeba děti si potřebují napsat úkoly, jde to lepé u pracovního než u jídelního stolu. Kdo tu ale v této době pracuje v plném nasazení, ruší ho právě onen čilý ruch, hluk digestoře a myčky nebo i vůně a pachy z vaření. Inspirovali jsme vás? Přijďte se poradit s odborníky do některého studia Oresi. Návrh kuchyně ve 3D dostanete zdarma.

Stejnou sestavu pořídíte z modelů všech čtyř značek z portfolia Oresi, kde nabízíme širokou paletu lesklých i matných povrchů mnoha barev a dekorů tuzemských i exotických dřevin v tmavším, světlém i běleném či kouřovém provedení.

Pracovní místo
jako součást linky

Tam, kde není místo pro blok skříní, pracovní kout může být součástí kuchyňské linky a police nebo horní skříňky linky se uplatní k ukládání pracovních potřeb. Místo samozřejmě poslouží i pro kuchyňskou činnost nebo jako malé stolování.

Je třeba vědět, že výška psacího stolu se odvíjí od vzrůstu toho, kdo u stolu sedí, univerzální výška pak je 75 cm. Lidé vyššího vzrůstu potřebují mít desku stolu ve výšce 65–76 cm. Menším postavám stačí 61–75 cm. Výška dětského psacího stolu se pohybuje v rozmezí 50–75 cm a závisí na velikosti dítěte. Důležité je, stůl vybavit kvalitní, ergonomickou a výškově nastavitelnou pracovní židlí.

V šedé rohové kuchyni Savana značky Livanza je pracovní místo součástí laminátové pracovní desky v dekoru Concrete anthracite. Foto: Oresi

V ostrůvkové kuchyni sestavené z modelů MAGIQ vysoký lesk arctic a Silk touch hedvábný mat cappuccino od Oresi vnikl šikovný psací stůl v nice po zazděných dveřích. Pracovní deska kuchyně i stolu je v dekoru Chromix. Foto: FTV Prima

Výklenky
a místa u okna

V kuchyni atypického tvaru objevíte nevyužité kouty nebo výklenky a niky po zazděných dveřích, kam se dá nainstalovat nebo jen částečně zapustit psací stůl. Ten může tvořit jen pracovní deska, uchycená na bocích ke stěně a pár poliček. Nic podobného v kuchyni nemáte? Pracovním místem situovaným vedle okna může začínat kuchyňská linka. Psací stůl lze také integrovat do ostrůvkové kuchyně. Možností se nabízí mnoho. Přijďte se poradit do Oresi. S navrhováním kuchyní máme zkušenosti. Za dobu své existence na trhu jsme zrealizovali více než 350 000 kuchyní.

Další možnosti

V Oresi vyberete nábytek a pracovní desky rozmanitých dekorů, struktur a barev. Nabídku tvoří kuchyně střední třídy Dolti, jejich designová nadstavba Dolti Collection, německé prémiové kuchyně Livanza a luxusní německé kuchyně Bauformat. V každé cenové kategorii naše kuchyně přinášejí bezkonkurenčně nejlepší poměr výkonu a ceny na trhu.

Dle výzkumu IBRS má Oresi nejspokojenější zákazníky. Dále jsme získali ocenění Známkou kvality, již kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a již potřetí jsme obdrželi prestižní titul Superbrands, který je vysokým uznáním vynikajícího postavení značky na trhu. Navíc jsme kuchyně zlevnili až o 52 %. Informujte se ve studiu Oresi.

V Oresi máme certifikáty na konstrukční pevnost a hygienickou a zdravotní nezávadnost, certifikát zákaznické spokojenosti BS ISO 10002:18 udělený certifikační společností Taylor Cox.

Kuchyňská linka z linie IQONY ze střední třídy Dolti od Oresi je umístěna po celé délce stěny. Proto se k oknu vešel prostorný psací stůl. Foto: FTV Prima