Elegantní černé kuchyně

Slunce, světlo a velká místnost

Kam se černá kuchyň hodí? Neměla by být postavena v malých a nepříliš světlých místnostech. Jestli jste si pořídili bydlení v novostavbě, kde jsou byty vybaveny velkými okny nebo prosklenými stěnami, tmavý nábytek si můžete dovolit. Nebude působit ponuře, naopak zaujme svou elegancí.

Snadno s ním přejdete z kuchyňské části do obývací zóny. Módní jsou kombinace černých (spíše matných než lesklých) ploch s barevnými akcenty a také s dekory dřeva v tmavém i světlém provedení.

Když v kuchyni i v obýváku použijete otevřené police a prosklené skříňky, tmavou masu odlehčíte. Pomůže i vnitřní osvětlení vitrín, které večer v místnosti působí velmi útulně.

Oblíbené jsou kombinace šedé a černé barvy. Zde jde o model Velvet Star se supermatným černým a šedým povrchem z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.  Foto: Oresi

Nezapomeňte: Černá a další tmavé barvy místnosti uberou na světle, a především opticky zmenšují prostor.

Matný lak luxusní kuchyně Berlin ve spojení s kartáčovaným mosazným povrchem modelu Singapur působí velmi elegantně. Šedá podlaha tento dojem umocňuje, stejně jako dekor tapety. Foto: Oresi

Kuchyň doladí výmalba a podlaha

Nábytek kuchyně, potažmo obývací zóny, zaujímá v místnosti velkou plochu. Jeho barva může být dominantní nebo doplňková, podle toho, jaký prostor tu zaujímá výmalba nebo kolik je vidět z krytiny podlahy. Tyto velké plochy pak mohou interiér doladit do harmonického celku.

Pracujte s úpravou stěn, vyberte si třeba stěrku nebo tapetu, stejně jako výmalba mohou být jednoduché nebo s perletí či s metalickými prvky. Nebojte se použít šedou nebo barvu bílé kávy. Základ může být i jemně zlatavý, bronzový nebo měděný, ale dejte pozor, abyste nepřešli ke kýči.

Černá v matu i lesku

V portfoliu kuchyní Oresi, kde máme čtyři řady kuchyní ve všech cenových kategoriích, si vyberou černou nebo tmavě šedou kuchyň všichni zákazníci. V nabídce jsou černé kuchyně ze všech typů materiálů od špičkových výrobců. Máme luxusní kuchyně s povrchem z matného laku, například model Berlin nebo prémiové kuchyně se sametově matným povrchem Stream, model Areka je z laminátu lakovaném v hedvábném matu. Také dekory se strukturou dřeva jsou v černé barvě, důkazem je model Idyla.

V designové nadstavbě kuchyní Dolti, v řadě Dolti Collection by Andrea Capovilla zákazníkům nabídneme model Velvet Star s úpravou proti otiskům prstů, černý model Dub Padana opalovaný z linie Wood Hit, v řadě Dolti mají tmavý povrch modely AFRIQA nebo PIQTORY.

Černému laku v hedvábnému matu modelu Girona S to sluší v doprovodu dýhovaných skříněk modelu Como v odstínu Luminoso. Vychytávkou je obklad stěn materiálem dvířek. Foto: Oresi

Supermatný černý povrch modelu Velvet Star má úpravu proti otiskům prstů anti-finger print. Foto: Oresi

 

Při údržbě se nebojte otisků

Na černém povrchu je vidět každý otisk prstů, usazený prach a smítka. Hladká lesklá dvířka se ale dobře otírají. U matů pak jde především o otisky prstů. Jestli tedy toužíte po matné kuchyni, volte supermaty s úpravou anti-finger print proti otiskům prstů. Najdete je jak u luxusních a prémiových kuchyní, tak ve střední třídě, v designové nadstavbě třídy Dolti, řadě Dolti Collection by Andrea Capovilla. Například u modelu Velvet Star. Uvědomte si ale, že prstíky od másla, sádla a ulepené od těsta, zanechají stopy na každém povrchu.

Ve studiích Oresi vám pomohou jak s výběrem modelu, který je pro vaši kuchyň nejvhodnější, tak s návrhem celé kuchyně. Benefitem je, že k zakoupené kuchyni získáte 3D návrh zdarma.

Černé kuchyně od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou černou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.