Autentické dekory dřeva

Přírodní vzhled autentická barva i struktura

Dřevo a materiály s věrným dekorem dřeva se uplatní na obkladech stěn, na podlahách, na rámech oken, zárubní i na dveřích. A podle aktuálních módních trendů se prosazují také na moderních nábytkářských materiálech. Ty jsou finančně dostupnější i mnohem praktičtější a odolnější než masiv.

V Oresi samozřejmě máme v portfoliu kuchyně s dýhovanými dvířky. Například model Como z řady luxusních kuchyní Bauformat má dvířka z lakované dubové dýhy v odstínu Scuro (na obrázku) nebo světlé Luminoso. Foto: Oresi

Tabákový odstín kuchyně CARIBIQ spolu s unikátním hedvábným matem povyšuje výraznou kresbu dubového dřeva na velkolepou záležitost. Oba modely hledejte v řadě Dolti. Foto: Oresi

Na pohled i na dotek dřevo

Dekor dřeva v kuchyni navodí pohodovou atmosféru a přímo vybízí, abyste tady po jídle s rodinou zůstali co nejdéle. Na kuchyňském nábytku výrobci využívají dřevodekory na materiálech, které se lépe udržují a jsou odolnější než masivní dřevo nebo dýha.

Nové dekory jsme zařadili jak do řady kuchyní Dolti, tak do její designové nadstavby Collection by Andrea Capovilla. U těchto výjimečných a pečlivě vybraných dekorů a struktur oceníte, že výrobci preferovali kvalitu a provedení povrchů, které přírodní dojem ještě podtrhují.

Dekory dřeva najdete jak na povrchu dvířek z lamina, například v liniích Wood Hit, Tree Talk, Wood Point či Big Picture, tak na fóliích v liniích Free Idea a Fantasy.

Představujeme: Dekory tuzemských i exotických dřevin

Přírodní vzhled věrně prezentují také struktury nových materiálů řad Dolti Collection a Dolti. Embosovaná struktura Matrix má v ploše zvláště hluboké rýhy s velkým rozdílem mezi matem a leskem, Perfect structure nese vzhled kartáčovaného dřeva a povrch Rustic zaujme výrazným reliéfem rustikálního charakteru.

Tyto struktury nesou také výše zmíněné modely z linií Tree Talk a Big Picture. Další dřevodekory, jako je třeba jedle kontrast a borovice akcent, nabízí linie Wood Point. Výjimečné jsou reliéfní dekory řady Wood Hit, kde objevíte bělené i černé dubové povrchy, exkluzivní světlý a tmavý dekor pavlovnie.  Dolti nabízí zlatavý dubový povrch ANTIQON, tabákový CARIBIQ, bělenou a zdrsnělou NARVIQU a další.

Exkluzivní dekor stromu pavlovnie, nazývané rovněž čínský císařský strom, dokazuje, že stejné povrchy v kombinaci světlého a tmavého provedení vytvářejí originální a mimořádný interiér. Řada kuchyní Dolti Collection. Foto: Oresi

Některé povrchy v dekoru dřeva mají strukturu, která odpovídá vyobrazení. Při doteku tak cítíte třeba suky, praskliny i stopy katrování po pile.

Krásný dekor dřeva Islandského javoru modelu Tewa z řady prémiových kuchyní Livanza. Foto: Oresi

Barvu volte s rozvahou

Kuchyně se vzhledem dřeva Oresi nenabízí jen v nové řadě Dolci Collection, ale také ve střední třídě Dolti, v prémiových kuchyních Livanza i v luxusní třídě od společnosti Bauformat. Když si budete svou kuchyň snů vybírat, zohledněte také, kolik barev a dekorů dřeva se vám doma již objevuje.

Najdete ho na mnoha místech. Obvykle jsou to dveře, rámy oken a hlavně podlaha, jejíž plocha je v místnosti dominantní. Příliš mnoho barev dřeva pak v místnosti může působit neuspořádaně a chaoticky. Rámy oken, dveře a zárubně je dobré volit v barevné úpravě, například v bílé, krémové či šedé, záleží na typu dveří a stylu celého interiéru.

Pak tu zbývá velký oříšek a tím je podlaha. Pokud ještě nemáte představu o interiéru, a toužíte po podlaze v dekoru dřeva, odborníci doporučují zvolit neutrální dub v jeho přírodní podobě. Čím extravagantnější a barevně výraznější dřevo si v zákazník zvolí, tím je obtížnější celý interiér sladit.

Opakování dekoru jako zdobný prvek

Dekor dřeva může v místnosti posloužit jako zdobný prvek. V tomto interiéru z proměn v pořadu Jak se staví sen byl materiál na kuchyně v místnosti použit hned několikrát. Velmi efektně se dubový dekor dvířek kuchyně VIQTORY uplatnil také jako obklad stěny, a také jako zádní panel mezi horními a dolními skříňkami kuchyňské linky.

Kuchyň kombinuje jemný dekor dubového dřeva kuchyně VIQTORY ze třídy Dolti s bílým vysokým leskem akrylové kuchyně MAGIQ z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Foto: TV Prima

Váháte, jaké dřevo do kuchyňe máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.