Rustikální kuchyně

Kuchyně, kde se vaří
a žije v poklidu

Obecně si pod spojením slov rustikální kuchyně vybavíme nábytek z masivu, zdobený řezbou nebo malováním. Rustikální znamená selský, tedy odpovídající venkovskému způsobu života. Dnes již pod tímto pojmem přemýšlíme o kuchyních ve stylu, který do našich domovů dodává útulno a romantickou atmosféru.

Pod pojem rustikální dnes často řadíme kuchyně ve venkovském (anglickém, provensálském, středomořském) stylu. Jsou oblíbené, protože do našeho bydlení přinášejí klid. Vejdeme-li po hektickém dni do takové kuchyně, máme příjemný pocit, a v takové kuchyni chceme pobývat co nejdéle.

Stále módní šedá barva a zdobná kazetová dvířka předurčují kuchyň Sonata z prémiové třídy Livanza do venkovských a rodinných domů. Šedá se skvěle kombinuje s dekory dřev.
Foto: Oresi

Masivní dřevěný rám i dýha na výplni z dřevovláknité desky nechají pod sametově matným lakem modelu Cambridge S vyniknout struktuře dřeva jasanu.
Foto: Oresi

Masiv, dřevodekory
i pastely

Rustikální kuchyně samozřejmě nejsou určené jen do chalup a starých venkovských domů. V městském bytě jsou například skvělým kontrastem k modernímu nábytku, báječně se hodí do klasických bytů i příměstských domů. Tomuto stylu ale můžete přizpůsobit vybavení celého interiéru. Ten je pak útulný, okouzlí vaše hosty jednoduchou elegancí i nádechem nostalgie.

Venkovskému stylu vyhovuje nábytek z masivu, ale i dřevodekory v barvě přírodního dřeva. Oblíbené jsou pastelové kuchyně se světlými jakoby časem vybledlými barvami, často doplněnými patinou. Vedle bílé, smetanové, magnóliové či vanilkové se objevuje také starorůžová, modrošedá a světle zelená.

Aktuální trendy:
Dekory dřeva
a kombinace

V interiérech se vracíme k přírodním materiálům všeho druhu. Kde nemůžeme použít masivní dřevo nebo dýhu, sáhneme po dekorech dřeva. Autentické dřevodekory objevíte ve všech třídách kuchyní Oresi. Například v modelové řadě Dolti Collection to jsou jemné i výrazné dekory s kresbou dřeva s posíleným přírodním účinkem zřetelným na pohled i na dotek.

Jednotlivé modely kuchyní mají různé strukturální povrchy, třeba s kartáčovanou strukturou, nebo se zvýrazněnou kresbou dřeva či se synchronizovaným povrchem. Což znamená, že spáry a suky v dekoru jsou totožné s prohlubeninami v povrchu desky a nové také v její hraně.

Kuchyně Big Picture z řady Dolti s rámečkovými dvířky překvapí velkorysým zobrazením kresby dřeva, která se na nábytku rozvine v plné kráse.
Foto: Oresi

Kuchyně Big Picture z řady Dolti s rámečkovými dvířky v běleném dekoru borovice Provence. Styl doladí vhodná madla.
Foto: Oresi

Jaká zvolit dvířka

Ve venkovské kuchyni se uplatní rámová i profilovaná neboli kazetová dvířka, která jsou velmi oblíbená. Toto zdobení se dá provést různými způsoby. Kazety mohou mít jednoduché i členitější profily. Ty u některých kuchyní Oresi, například u modelu Romantiqa, nahrazuje minimalistická frézovaná linka.

Nábytek odlehčí prosklená dvířka, ať už jde o celoskleněnou výplň v rámečku, anebo o sklo členěné mřížkou. Tyto kuchyně jsou vhodné do venkovských i klasicky vybavených interiérů, ale jak jsme již zmínili, hodí se i do městských bytů. Dávno neplatí, že na kazetová dvířka používají pouze dřevodekory nebo bílé a velmi světlé tóny (vanilková, krémová, cappuccino…).

Rustikální styl a moderní výbava

Venkovský styl se nevyhýbá moderním technickým vymoženostem. V Oresi dbáme na to, aby kuchyně byly správně ergonomicky řešené a dobře se v nich vařilo a manipulovalo s nádobím. Dobrý přístup k obsahu skříněk a zásuvek umožňují kvalitní plnovýsuvy, plynulý chod zajistí tiché dovírání a drátěný program. Výsuvné police ve spížních skříních nahradí komoru a horní skříňky mohou mít klasická dvířka nebo výklopy.

Speciální rohové zásuvky pořídíte i do kuchyní v rustikálním stylu. Bílé kuchyni Sonata sluší pracovní deska s autentickým vzhledem dřeva. Příborníky můžete mít v dřevěném provedení.
Foto: Oresi

Rustikální kuchyně Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou rustikální kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.