Kuchyně s obývákem – inspirace

Rady, tipy, nápady

V developerských projektech, v bytech v panelových domech, kde proběhla výměna jádra i ve všech dalších typech bydlení často spojujeme kuchyň s obývacím pokojem. Inspirujte se u Oresi, největšího prodejce kuchyní na trhu, jak tuto místnost zařídit nábytkem v jednom stylu.

V Oresi vědí, že moderní kuchyň spojená s obývákem je srdcem domova, ostrovem klidu a jistoty, místem pro život rodiny, kde se zároveň vaří. Propojený prostor je větší a vzdušnější, navíc ten, kdo právě připravuje jídlo, není izolovaný od zbytku rodiny a může se zapojit do hovoru i do aktivit, které tu probíhají. Inspirujte se, jak vyřešit možné problémy se zařizováním.

Ostrovní kuchyň sestavená z modelů Girona S v černé barvě a dýhovaných skříněk Como v barvě Luminoso s obývákem splývá a na první pohled připomíná spíše luxusní pracovnu.
Foto: Oresi

Ostrůvková kuchyň sestává z modelů Savana v losové barvě a bílého modelu Kasmira z prémiové třídy Livanza. Ostrůvek je od obývací zóny, kde vytváří televizní stěnu, oddělený lehkou příčkou v barvě první jmenované kuchyně. Foto: Oresi

Inspirujte se: Kuchyň v obýváku

Máme pro vás inspiraci na trendy, které žádají, aby kuchyň v obýváku byla neviditelná. Pomohou tomu třeba centrální ostrůvky směrem do obývacího pokoje vybavené skříňkami s nikami, policemi na knihy a podobně.

Kuchyně za ostrůvkem může pokračovat sestavou vysokých skříní nebo horními skříňkami. To záleží na dispozici prostoru. Sestava ale může mít třeba jen systém polic nebo otevřených skříní s regály.

Spojení zóny, kde se vaří s odpočinkovou může být složité, proto musíme dbát na to, aby kuchyň příliš nerušila klid obývacího pokoje. Prvním předpokladem proto je kvalitní digestoř, druhým jsou přístroje s co nejnižším počtem decibelů. Na fotografiích kuchyní z portfolia Oresi vám nabízíme inspiraci, jak může začlenění kuchyně do obýváku vypadat.

Inspirace pro vás: model  Big Picture do kuchyně i do obýváku

Podívejte se, jak modelem Big Picture s dekorem běleného dřeva můžete vybavit i obývací pokoj. Proměna z pořadu Jak se staví sen, jehož je Oresi partnerem, proběhla v panelákovém 2+1 vybaveném před třiceti lety. Designéři se rozhodli kuchyň propojit s obývacím pokojem, správně ji uspořádat a ladit ji do světlých barev.

Při rekonstrukci byla částečně rozbourána příčka mezi obývákem a kuchyní a prostor oddělil blok vysokých skříní. Ze strany obývacího pokoje mělkých jako horní skříňky. Do obývacího pokoje byla z horních kuchyňských skříněk modelu Big Picture v dekoru běleného dřeva navržena také televizní stěna.

Po stavebních úpravách byla do kuchyně zvolena sestava z modelů Silk Touch v barvě cappuccino a Big Picture v dekoru běleného dřeva Borovice Provence od Oresi.
Foto: TV Prima

Inspirace: Ostrůvková kuchyň v obytné místnosti slouží jako předěl místnosti, z obývací části je na panelu umístěn televizor a navazuje na ni jídelní stůl. Modely z linie Tree Talk a Chocolate Day od Oresi. Foto: TV Prima

Elegantní sladění dekorů

Elegantnímu a harmonickému sladění vybavení místnosti a potažmo také celého interiéru prospěje opakování barev, struktur a materiálů v daném prostoru. Nevíte jak na to? Zajděte si do některého studia Oresi, kde najdete inspiraci na vystavených modelech kuchyní nebo vám odborní prodejci předvedou dekory z aktuálních vzorníků.

Inspirovat se můžete i na našich ukázkách. V obou případech jde o kombinace neutrální bílé barvy a dekoru dřeva, které jsou aktuálně velmi módní a zároveň nadčasové. První ukázka představuje modely Haida v dekoru Natural Oak a Kasmira, lakované do vysokého lesku z prémiové třídy Livanza.

Do obýváku horní skříňky nebo atypy

V ukázkách jste se mohli inspirovat, že se dají volit jak horní skříňky, které jsou běžně k dispozici, tak si za příplatek můžete nechat zhotovit atypický nábytek. Odborní prodejci v kuchyňských studiích Oresi rádi poradí s využitím běžné výbavy, nebo zákazníkům na přání navrhnou veškeré zařízení do otevřených prostor na míru. A 3D návrh kuchyně je u Oresi vždy zdarma.

Inspirace: Sestava využívá kontrastu jemného dekoru dubového dřeva kuchyně VIQTORY z řady Dolti a bílého vysokého lesku akrylové kuchyně MAGIQ z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla od Oresi. Foto: TV Prima

Kuchyně s obývákem od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou kuchyň s obývákem máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.