Kuchyně do L

Prostorné, praktické,
nejen rohové

Kuchyním sestaveným do tvaru písmene „L“ říkáme také „elka“ nebo rohové kuchyně. Hodí se do rohů velkých i malých místností. I v malém provedení poskytnou v horních i dolních skříňkách dostatek pracovní místa k ukládání i pracovní a odkládací plochy. Podívejte se na nápady Oresi, největšího prodejce kuchyní.

Kuchyně koncipované do tvaru písmene „L“ se uplatní v každém domově. Najdete je v kuchyni v rodinném, činžovním i panelovém domě nebo v developerských projektech, ve vilách i ve venkovském domku nebo na chatě a chalupě. Do prostoru, který se před linkou nachází, se dobře vejde i jídelní stůl.

Kuchyně Sonata s kazetovými dvířky v nadčasové šedé barvě. Inspirativní řešení rohu s okem.
Foto: Oresi

Správně uspořádaná sestava do „L“ z modelů MAGIQ a Chocolate Day od Oresi. Zóna ukládání, mytí, vaření je proložená odkládacími a pracovními plochami.
Foto: TV Prima

Ideální místo pro vaření
i pro život

Rohové sestavy nabízejí nejen prostor pro komfortní vaření, přípravné práce, ukládání i stolování. Ve správně zařízené kuchyni s jídelním stolem rodina ráda tráví spoustu času i mimo společné obědy a večeře. Probíhají tu i setkání s přáteli a domácí oslavy. A někdy se tu najde místo i pro odpočivný nebo pracovní kout.

I kuchyně do „L“ bývají součástí obývacích pokojů. Stejně jako u jiných dispozic platí, že elko musí být uspořádané ergonomicky správně a útulně. Jídelní stůl, který na kuchyň navazuje, se obvykle stává také předělem od obývací zóny.

Nápady pro všechny
kdo váhají jak na to

Elka ovšem nemusí vždy stát u stěn v rohu místnosti.  Mohou zasahovat do prostoru, vyhnout se oknu nebo dveřím a poté volně navázat na stěně. Pro rohovou kuchyň pak existuje několik způsobů, jak využít úložný prostor v rohu linky. V Oresi vám poradí, jak s plánováním kuchyně, tak se správným využitím úložného místa v rohu kuchyně, abyste neudělali chybu.

Jestli chcete celý prostor naplno využít a obsah mít pohodlně přístupný, investujte do vnitřní výbavy a zapomeňte na klasické police. Ideální jsou výsuvy v podobě zásuvek, hranatých košů nebo ledvin. Pomůže i karusel. Koše i zásuvky se pohybují ze skříně s minimální námahou, jejich obsah je přehledný a dobře přístupný.

Kuchyně do „L“ nemusejí nutně stát u zdi. Jedna strana linky může vyčnívat do místnosti. Mnohem více inspirace najdete ve studiích Oresi.
Foto: Oresi

Speciální rohové zásuvky pořídíte i do kuchyní v rustikálním stylu. Bílé kuchyni Sonata sluší pracovní deska s autentickým vzhledem dřeva. Příborníky můžete mít v dřevěném provedení.
Foto: Oresi

Co můžete dát do rohu

Jak jsme naznačili výše, v rohu kuchyně může vzniknout špatně přístupný a plně nevyužitý prostor, pokud rohovou skříň vybavíme policemi. Do zadní části nedosáhneme, ani do ní nevidíme, když chceme cokoliv vytáhnout, musíme jít do dřepu nebo dokonce na kolena. Nechcete takhle cvičit?

Zajděte se poradit do některého studia Oresi. Tady vám předvedou několik typů rohových skříněk a systémů pro jejich funkční výbavu, které byste měli znát před plánováním a nákupem kuchyně. Odborně vyškolený personál vám pomůže s naplánováním kuchyně i s výběrem vhodné rohové skříňky a její výbavy.

K té patří například komfortní výsuvy v podobě zásuvek, hranatých košů nebo ledvin. Pomůže i karusel. 

Jaký zvolit styl:
Inspirace ve studiu i na webu

Praktické kuchyně o dispozici písmene „L“ mohou být v moderním, klasickém i venkovském stylu. V Oresi si v showroomech vyberete dekor a materiál podle vystavených modelů nebo se inspirujte na vzorcích dvířek. U šálku kávy vám prodejce poradí s výběrem i s vhodnou koncepcí, předvede madla i pracovní desky a při nákupu kuchyně vytvoří 3D návrh kuchyně zdarma. Nápady a vhodné tipy najdete i na webových stránkách Oresi.

Moderní „elko“ v rezidenčním bydlení. Sestavu tvoří model Fantasy se zvýrazněnou kresbou dřeva v dekoru jilm expressive a skříňky z akrylu z linie MAGIQ v hladkém vysoce lesklém provedení v barvě cappuccino. Foto: Oresi

Kuchybě do „L“ od Oresi pro Vaši inspiraci

Váháte, jakou rohovou kuchyň máte vybrat do svého domova?
Přijďte se poradit s odborníky do studií Oresi.

Najít nejbližší prodejnu

Oresi kuchyně má pobočky po celé ČR
Objednáním na prodejnu Oresi získáte profesionální grafický návrh ve 3D zdarma a nezávazně

Sjednat schůzku na prodejně

Nepropásněte nejlepší akční ceny! Objednejte se hned teď k návštěvě našeho studia. Těšíme se na vás.